Kaldera 1

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Triton - 2004
ISBN: 80-7254-483-7

Triton (2004) 80-7254-483-7 408

Ze Sluneční soustavy se vypravila Flotila generačních lodí poháněných nebezpečným antilithiem. Z vleklé války na Skyově vítězství profituje černý trh se zbraněmi. Lidské enklávy v soustavě Epsilon Eridani sužuje mor adaptovaný na kybernetiku a nanotechniku. - Tři roviny příběhu se proplétají jako zmutované stavby žlutozemského města Kaldery, kam osamělého mstitele Tannera Mirabela zavede pronásledování vraha milované ženy. Rozmotat předivo starých i nových zločinů v bludišti rozkládající se civilizace není vůbec snadné.

HELLBOY-DB
  24. 12. 2016, 13:33
Je tu sice vzdálená budoucnost a taky dálavy vesmíru, ale protože se tu jedná spíše o detektivní pojetí příběhu, kde prostředí tentokrát slouží jako taková kulisa, která sice není špatná a má něco do sebe, ale příběhu přesto nedodává to, co by mu dovolilo si naplno uloupit mou pozornost. Nepopírám, že je zde hromada nových a zajímavých věcí, ale ty příběhu na gradaci zas tak moc nepřidávají a tak, když jsem se blížil ke konci této první části, u vytržení jsem zrovna nebyl ===60%.
Balu
  18. 8. 2012, 13:24
Jednoduše řečeno - skvělá záležitost. Napínavé, akční, záhadné. První díl zprvu vyhlíží jako takové military SF s inteligentním hlavním hrdinou ve fantastickém, ale přesto realisticky ztvárněném světě. Zmíněný hrdina - bývalý voják na cestě za pomstou - má roztříštěnou paměť, a její útržky spolu s vizemi vyvolanými indoktrinačním virem vytvářejí fantastickou mozaiku, kterou je radost číst.