Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Philippa

80%
4 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Philippa Originální název: Philippa

Nejnovější vydání:
Baronet - 2005
ISBN: 80-7214-817-6
Počet stránek: 382
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Baronet (2005) 80-7214-817-6 382

Patnáctiletá Philippa Meredithová, dědička anglického panství Friarsgate, se v den svých narozenin dozvídá, že její snoubenec Gi1es se s ní odmítá oženit, protože se chce věnovat kněžské dráze. ¨
Zdrcená a rozlícená se vrací opět ke dvoru královny Kateřiny, jíž už tři roky oddaně slouží jako dvorní dáma. Událost v ní však zanechá zárodky nejistoty a obav z budoucnosti. Proto svolí ke sňatku z rozumu, který zprostředkuje její matka, a vdá se za již poněkud staršího hraběte z Wittonu, Crispina St. Claire, který touží zejména po pozemcích, které Philippě připadnou věnem.
Philippa, dosud v lásce nezkušená, najde v manželském životě a vášni svého manžela zalíbení, avšak zatouží po skutečné lásce a naplněném rodinném životě, který poznala u své matky.
I u hraběte Crispina postupně dochází ke změně vztahu k jeho mladičké ženě, až na konec poznává, že k ní cítí opravdovou lásku. Oběma zamilovaným dlouho trvá, než si to vzájemně přiznají.
Při slavnostním setkání anglického krále Jindřicha VIII. a francouzského krále Františka I. roku 1520 ve Francii Philippa náhodou vyslechne plán spiknutí na zavraždění anglického královského páru a únos jejich dcery, princezny Marie. Téměř s nasazením života se jí podaří spiklencům uniknout a oznámit vysokým vládním úředníkům, co se dozvěděla, a tím zabránit tragédii.
Po návratu z Francie Philippa zjistí, že je samodruhá, a rozhodne se žít s milovaným mužem, s nímž si už všechno vysvětlila, na jeho usedlosti Brierewode a rodit mu děti: Přesto na svou službu u dvora nezapomíná a chce se tam i s manželem jednou vrátit. (Založil/a: Martina)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace