Moudrost pokojného bojovníka

Moudrost pokojného bojovníka
Originální název: Wisdom of the peaceful warrior

Eminent - 2008
ISBN: 978-80-7281-362-9

Eminent (2008) 978-80-7281-362-9 134

Podnázev : probuďte v sobě vrozenou sílu a přirozenou intuici
Filosofie pokojného bojovníka změnila život tisícům lidí. Ve své jedinečné knize Moudrost pokojného bojovníka připomíná její autor, americký spirituální učitel Dan Millman, prastarou vrozenou moudrost lidského rodu. Během posledních let mu lidé položili mnoho naléhavých otázek, týkajících se učení pokojného bojovníka. Dan Millman z ní vybral stovku klíčových pasáží, které opatřil komentáři, s jejichž pomocí učení svého rádce Sokrata upřesňuje a rozvíjí. Dělí se v nich nejen o nové postřehy a vhledy, ale především o praktickou moudrost, k níž dospěl v posledních desetiletích. O poznání, které může uplatnit ve svém životě každý z nás. Kniha Moudrost pokojného bojovníka promlouvá ke všem dobrodružným duším toužícím hlouběji porozumět životu a jeho záhadám. Věrným čtenářům i těm, kdo se s Millmanovým dílem setkávají poprvé, zasvěceně odhaluje, jak se může pokojné srdce snoubit s duchem bojovníka. (Založil/a: ssuva)

borntolive
  23. 2. 2015, 9:24
Po Cestě pokojného bojovníka, kterou doporučuju a zvnitřňuju mnohem víc pro svou komplexnost a nenásilnou inspiraci vloženou do děje, který ukazuje jak jde také Žít život a zvládat své emoce tak, aby vám druzí odpověděli třeba: "S tebou se ani nejde pohádat, abych měl důvod sebrat se a utéct", je Moudrost pokojného bojovníka výcuc stěžejních(?) principů či pravidel Cesty, spíš vysvětlením, co se tím myslelo a jak by to mělo (mohlo) být chápáno, což mně už zavání konkrétním návodem na život bez ponechání vlastního prostoru.
I když kniha vznikla zřejmě na objednávku čtenářů Cesty, kteří Millmana zahrnuli dotazy o vysvětlení, já si v sobě ponechávám kouzlo, sílu a inspiraci z jeho prvotiny.