Kobova garáž

Kobova garáž Originální název: Kobova garáž

Votobia - 1999
ISBN: 80-7198-361-6

Votobia (1999) 80-7198-361-6 310

Sociologicky laděný román moravského autora je situován do Zlína na přelomu 80. a 90. let a jeho hrdinou je spisovatel, prožívající tvůrčí krizi.
Ve snaze vymanit se z tvůrčí krize hodnotí hrdina některé aspekty života kolem sebe jako námět pro knihu a tak se ostřeji než dříve střetává s deformacemi, které v lidech zanechalo období reálného socialismu. Stýká se nejen s intelektuály, ale také s dospívajícími dětmi svých přátel, s vězni i chovanci polepšovny, cestu hledá i prostřednictvím krátkého milostného vztahu. Celá tato plejáda postav je charakteristická zvláštní neschopností plnohodnotně žít a na jejich postojích nemění nic ani listopad 1989, který hrdina prožívá s lehkou skepsí a smíšenými pocity. (Založil/a: kubina86)

karkulin1982
  3. 5. 2014, 9:15
Ke knize jsem se dostala až po stejnojmenném televizním filmu. Jako Zlíňačka jsem si tuto, snad jedinou knihu zasazenou do Zlína, musela přečíst. Kniha i film se moc líbili.