Půlnoční běžci

Půlnoční běžci Originální název: Půlnoční běžci

Petrov - 2001
ISBN: 80-7227-096-6

Petrov (2001) 80-7227-096-6 438

Kniha vznikala v době, kdy u nás ještě neexistovaly supermarkety, komerční rádia, AIDS, sex shopy, billboardy, leasing, casting, fucking a snad ani slovo nicméně. Zato existoval brainwashing, NDR a svépomocná výstavba bytů. Všichni měli zhruba stejně, tedy skoro nic. Nebo taky úplně všechno. Na maso a jižní ovoce se stálo ve frontách. Na auta byly pořadníky, na cesty do zahraničí výjezdní doložky, na západní zboží bony a tuzexy. Na území státu neoperovala ruská mafie, ale Střední skupina sovětských vojsk s arsenálem jaderných raket. Nesměle a pozvolna začínala éra joggingu a v českých zemích žilo tehdy 150.000 evidovaných a 10.000.000 neevidovaných alkoholiků. Půlnoční běžci jsou jeden z nejlepších českých románů té divné doby. (Založil/a: kubina86)

Tosim
  6. 11. 2014, 15:07
Autor, často spolupracující s režisérem Robertem Sedláčkem, mě seriálem Život a doba soudce A. K. hodně zaujal, sáhl jsem proto po tomto rozsáhlém románu, v podstatě nebýt té šíře (kniha má hodně hutný styl vyprávění a zbytečně mnoho postav a odboček), byl bych spokojen na sto procent.