Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ze vzpomínek Josefiny Mutzenbacherové

80%
4 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ze vzpomínek Josefiny Mutzenbacherové
Autor:
Originální název: Josefine Mutzenbacher

Nejnovější vydání:
Dybbuk - 2010
ISBN: 978-80-7438-035-8
Počet stránek: 160
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Dybbuk (2010) 978-80-7438-035-8 160

V kultovních erotických memoárech Ze vzpomínek Josefiny Mutzenbacherové zestárlá rakouská prostitutka, nyní vážená občanka vedoucí ctnostný život, vzpomíná na raná léta zaučování do své profese. Pocházejíc z chudých poměrů, začalo její sexuální probuzení velmi brzkou a nemístnou zvědavostí, kterou ukájela nejdříve hrátkami s vrstevníky ze sousedství. To jí ovšem neuspokojilo nadlouho, a když se ledy prolomily, tak se odvažovala do stále silnějších dobrodružství např. s nájemníky v rodičovském bytě, vojáky na vycházce nebo s katechetou ve škole.
Vydávání knihy, k němuž došlo poprvé anonymně ve Vídni roku 1906, bylo na dlouhou dobu zakázáno, zejména proto, že se svým tématem (příbuzným 120 dnům Sodomy markýze de Sade) dotýkalo mnoha tehdy vážných tabu, jako je například dětská sexualita a dětská prostituce, incest, felace, homosexualita, skupinový sex či sadomasochistické hrátky. Avšak způsob, jakým se o tom pojednává, ich-forma vyprávění a zasazení do širších souvislostí napomáhají k tomu, že se kniha stala přínosným dokladem, jednak co se týče pohledu na sexualitu počátku dvacátého století, tak obecné polemiky týkající se lidských limitů a hranic. (Založil/a: Ilmatar)

(více)  
Felix Salten Felix Salten
*06.09.1869 - †1947

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

LadysR2
80% 80% 80% 80% 80%
  30. 12. 2016, 21:52
Nedávno kniha znovu vyšla a tak jsem si ji půjčil. A světe div se, zklamání se nekonalo.
Sice už jsem neprožíval takové erotické napětí, jako když mi bylo cca 14-15 (tenkrát mi to půjčila bráchova kamarádka a četl jsem to potají), ale čte se to dobře, tak nějak samo, děj se posouvá s věkem postavy taky celkem bez tlaku, erotika bude fungovat pořád a Josefina (myslím tím autora) umí vyprávět tak, že na vás dýchne atmosféra doby.
Jediné, co mi dělalo problém, byl hned na začátku příběhu věk jedinců, spíš dětí, pokoušejících se o první sexuální krůčky. Nebo spíš skoky :-) Optikou současných hodnot a měřítek výchovy je ten nízký věk opravdu neuvěřitelný.
Jinak prima čtení.
A kdo by chtěl víc atmosféry doby a méně sexu, ať nečte erotické romány :-)
Tamaruška
80% 80% 80% 80% 80%
  4. 8. 2015, 12:03
Největší prasárna jakou jsem kdy četla. Jako porno je to kvalitní, každý, kdo má jakoukoliv úchylku, si zde stoprocentně najde nějakou svou pasáž :D 4 hvězdy dávám proto, že je to na mě příliš. Na druhou stranu - vryje se to do paměti a čte se to prostě samo...