Originální název: Klapzubova jedenáctka

Bookman (2005) 80-903455-3-0 142
Československý spisovatel (1981) 152
Československý spisovatel (1975) 131
František Borový (1922) 142

Klasický humoristický román ze sportovního prostředí, o tom jak chalupník Klapzuba vychová ze svých synů slavnou fotbalovou jedenáctku. (Založil/a: aknamor)

CarolineS
  21. 9. 2015, 21:53
Asi mě tady někteří ukamenují, ale vzpomínám si, že tahle kniha, když jsem ji četla (v rámci povinné četby na nižším gymplu, jak jinak), mě nebavila ani trochu. Nepřičítala bych to asi ani panu autorovi, spíš kantorům, že nutí holky číst takové věci. K fotbalu totiž asi 95% osob ženského pohlaví vždy bude mít docela daleko.
svobodka
  21. 11. 2012, 19:09
Pro Emma06: Ale já musím "zplna hrdla" odporovat. Kvalitu knihy na základě originality děje, jazyka, uměleckých prostředků atd. ať si hodnotí literární kritikové, to je jejich práce! Já dávám procenta podle toho, co kniha řekla MNĚ osobně. Jak mě oslovila, jaké pocity jsem při četbě zažívala. Možná to nedělám dobře, ale tímhle se prostě řídím já. Nejsem vzdělanec v literární kritice, to bych pak nemohla hodnotit.
ribička
  12. 9. 2010, 10:40
Já to brala jako recesi. Úsměvnou, tenounkou recesi o tom jak tatík a jeho jedenáct synů (asi doma neměli s manželkou televizi) uspořádalo manšaft.. Asi proto, že mám velmi specifický smysl pro humor. A mně se to líbilo.
ROB33
  20. 11. 2014, 13:50
Bohužel dnešní fotbal už je jen o penězích. Pryč jsou doby, kdy šlo o čest nebo o radost ze hry. Moc jsem se na tento humoristický román těšil, pač jsem obdivovatelem české meziválečné literatury. Když srovnám Klabzubovu jednáctku s Muži z offside od Karla Poláčka tak Klapzubáci to prohráli jasně na body. Klabzubova jedenáctka je taková fotbalová pohádka, která nenadchne, ale potěší.
Buřinka
  3. 10. 2016, 13:35
Klabzubovu jedenáctku jsem i kdysi měla v knihovničce a slehla se po ní zem. Od Eduarda Basse je to tedy zatím jediná kniha, kterou jsem jako "dítko školou povinné" četla a moc se mi líbila (nepočítám-li seriál Cirkus Humberto). Ke sportu sice nemám kladný vztah, ale přesto mi autor dokázal, že je kniha čtivá a velice humorná. A navíc je poměrně krátká.
Manon
  16. 12. 2013, 13:10
Ikdyž nejsem vůbec fanouškem fotbalu, tak mě knížka nadchla, je pohádková ale humorná a skvěle napsaná.
Martin
  10. 4. 2010, 22:11
Je to špatný.... ta umělá čestnost všech těch kluků.... "chceme se nechat přeamaterizovat... tatínku" prostě hrůza...

Spoiler!!! NEČÍST ZBYTEK KOMENTÁŘE POKUD ZAMÝŠLÍTE SE KNIHY CHOPIT!!!

A nejhorší je na tom, že už od začátku vítě, že nikdy neprohrajou. Ach jo otřesný....
Paity
  9. 9. 2013, 11:34
Pro fotbalového fanouška jasná volba. Na rozdíl od mnoha lidí se mi ale pak vůbec nezamlouvalo filmové zpracování, a to ani to z první republiky.
Vojtik69
  7. 11. 2010, 14:33
Krásná sportovní pohádka nejen pro fanoušky fotbalu. A vzhledem k tomu, že je to pohádka musím nesouhlasit s komentářem Martina. Kvůli stále většímu množství točícímu se ve fotbale, je kniha pořád aktuálnější.
Bruffie
  29. 8. 2014, 22:37
The racek... je to paráda, pohádka a přitom potěšení srdce, psáno milým a vtipným stylem,
nezbytně nutná součást domácí flotily knih. A nejenom pro starší a pokročilé čtenáře :-D
honzajh
  11. 2. 2011, 15:39
Jo jo toto je srdeční záležitost, moje první knížka kterou jsem sám přečetl, ještě dřív než jsem začal číst třeba Harryho Pottera. Výborní a strhující děj.
viku
  20. 5. 2016, 22:15
No : Povinná četba.... Velká slovní zasoba .... Děj nuda...styl psaní fajn... Podruhý,ale už ne...klučičí
Janice001
  2. 10. 2014, 19:43
Nesnáším fotbal, ale opravdu nesnáším. Z povinné četby jsem si měla vybrat šest knih (asi z dvaceti) a mamka mi doporučila Klapzubovu jedenáctku. Chvíli jsem váhala, jestli jí přečtu, protože fotbal je ta nejhorší věc pro mě. Ale teď jsem opravdu ráda že jsem si jí přečetla. Kniha je opravdu dobrá a hlavně v ní nejsou dlouhé pasáže a různé slohovky o fotbale a vysvětlování různých pojmů. Plus dává i občasný humor.
ČtenářH
  7. 2. 2015, 19:22
Nevěřil jsem, že dokážu přečíst knihu o fotbale, přestože ho hraju velice rád. Příběh mě zaujal už od začátku. Rodina drží pohromadě a společně dokáže překonat snad všechny překážky.
AninkaU
  10. 3. 2014, 22:30
Eduarda Basse jsem četla poprvé a byla jsem nadšená. Tato kniha mě bavila, i když fotbal nemám ráda.
Ninuška
  3. 11. 2012, 18:29
Kniha se musí číst s nadhledem a nic moc od toho nečekat. Potom to mile překvapí. Příběh se čte skoro sám a 140 stránek nezabere tolik času. Mě se líbí.
Emma06
  28. 1. 2012, 20:08
Nechápu, jak může mít tato kniha hodnocení 75%. Myslím si, že ji dávají tolik lidi spíš kvůli toho, že se jedná o jakousi "srdeční záležitost z dětských let", ale to absolutně nevypovídá o kvalitě knihy a myslím, že kniha by se spíš měla hodnotit pro svůj děj, zaujetí, originalitu a fantazii. Nic z toho jsem v této knize nenašla, ano, je to takové počteníčko, které to ani nabídnout nechtělo, ale právě proto to pro mě není kniha, která si zaslouží 75%. Existuje mnoho, oproti této geniálních děl, které mají podobné hodnocení a nejde mi do hlavy, jak něco takového můžou lidi hodnotit podobně.
novoten
  27. 5. 2010, 14:02
Pohodová, příjemná a po celou dobu úsměvná fotbalová vyprávěnka. Pro milovníky hry s kulatým nesmyslem jako stvořená. Škoda jen, že na závěr přijde tropická vsuvka. Svého času určitě potěšila všechny dobrodružství-chtivé kluky, dneska už je ale přepálená a kazí tak ucelenost knihy.
Lisa
  22. 1. 2016, 15:50
Tato knihaje zvláštní, protože je při zápase napínavá ale jinak je nudná. Také kniha je spíše pro chlapce, proto mě tolik nebavila. Tato kniha je pro děti od 10 do 13 let, já ji četla v 11. letech. Kniha je o starém Klapzubovi který se snaží ze svých clapců vychovat fotbalovou jedenáctku, povede se mu to a jezdí s nimi po světě. Této knize bych dala ⭐⭐⭐⭐hvězdičky.
ondra k
  3. 1. 2016, 18:09
Kniha Klapzubova jedenáctka mě bavila i přesto, že se nezajímám o fotbal. Přispěl k tomu poutavý a humorný děj, zajímavá místa, kde se děj odehrává a také dobrodružství, které chlapci zažívají a jež bych očekával v úplně jiné knize, než o fotbalistech. Knihu bych doporučil spíše klukům.
Martin741
  28. 12. 2015, 11:31
Klabzubova jedenáctka se mi moc líbila, protože to je o fotbale, který mám moc rád.
Taky se mi líbilo, že v týmu byly jenom sourozenci a starý Klapzuba ( táta ).
Klapzubova jedenáctka bylo docela divné jméno, takže všichni si mysleli, že nad takovým neznámým a legračním týmem vyhrajou 10:0, ale byl to přesný opak, protože Klabzubova jedenácka vyhrávala proti Spartě 11:0, proti Plzni 24:0, atd..
Klapzubova jedenáctka vyhrála mistrovství České republiky, proto postoupila do mistrovství Evropy. Dávám *****

Musil S
  12. 12. 2015, 14:12
Klabzubova jedenáctka je humorná kniha, která je určena pro děti od 10. let. Četl jsem jí ve 12. letech a hodně jsem se u ní
zasmál. Myslím že si ji může přečíst i starší člověk. Hlavními hrdiny je starý Klabzuba a jeho synové, kteří se naučí hrát
kopanou a objíždí spolu celý svět. Vždy drží pospolu a se vším si ví rady. Kniha se mi líbila hlavně proto že se mi dobře
četla. Dal bych 4,5 hvězdiček z pěti proto že kopanou nemám rád.
Želvík
  12. 12. 2015, 10:20
Mám ráda fotbal a asi kvůli tomu se mi tahle knížka líbila. Tento chlapecký román bych doporučila dětem ve věku deseti až jedenácti let. Já jsem to četla v jedenácti letech. Je to o tom, že otec jedenácti synů se rozhodne, že je naučí hrát fotbal. Po dlouhém tréninku se chlapci stanou fotbalovými hvězdami, a dokonce se podívají i do Austrálie. Dala bych tomu pět hvězdiček, a to proto, že je to vtipně napsané, má to napínavý příběh, není to nudné a má to i pěkné ilustrace. Doporučuji tuhle knížku každému, kdo se zajímá o fotbal.
Kristýna Fliegelová
  1. 12. 2015, 14:43
V této knížce jsou hlavními postavami bratři Klapzubovi, které naučil jejich táta fotbal a díky těžkému tréninku se stanou neporazitelným družstvem.Tato knížka je v nějakých momentech velmi napínavá a zajímavá. Žánr této knížky je klučičí román. Doporučila bych ji spíše klukům od 12 až 14 let. Já jsem ji četla v 11 letech a moc jsem si ji oblíbila. Dávám pět hvězdiček z pěti a vám ji doporučuji. *****
Cinkov
  15. 11. 2015, 13:09
Tato knížka mě od samého začátku nebavila a nudila. Knížka je určená pro děti od 10 do 12 let já sama jsem tuto knížku četla v 11 letech. Knížka je o starém Klapzubovi, který vychovává ze svých jedenácti synů slavnou fotbalovou jedenáctku a objíždí sní celý svět. Popis zápasů byl celkem napínavý,ale zápasy byli pořád stejné. Dávám 3 hvězdičky, protože mě tato kniha moc nevtáhla do děje a nebavila mě.
Tereza Kallupová
  7. 11. 2015, 20:13
Klapzubova jedenáctka je humoristická kniha, která je určena pro děti od 10 do 13 let. Já ji četla v 11 letech, a moc se mi líbila. Myslím že si ji může přečíst i dospělí člověk. Hlavními hrdiny jsou starý Klapzuba a jeho jedenáct synů, které naučí hrát kopanou a objíždí spolu celý svět. Vždy drží při sobě , a se vším si poradí. Mě se líbila kapitola, kde Klapzubové hráli v Barceloně v nafukovacích oděvech. Dala bych pět hvězdiček.
James Bond
  7. 11. 2015, 15:33
Povídka pro kluky malé i velké je především o fotbale, ke kterému Klapzuba vedl svých jedenáct synů. Klapzubova jedenáctka slavila úspěchy až v zahraničí, jejich dřina přinesla ovoce, byli slavní a bohatí, drželi pospolu a sláva jim do hlavy nestoupla. Jen závěr, kdy ztroskotají na ostrově, mi přišel trochu zvláštní.
Kniha se mi líbila i přesto, že nehraji fotbal. Popisy dějů a situací jsou akční a výstižné. Popis zápasů byl napínavý. Knihu jsem přečetl rychle, i vzhledem k její útlosti. Stálo to za to, dávám téměř plný počet bodů.
Lenka Jeriova
  18. 6. 2015, 13:16
Tak takhle to vypadá, když se fotbal hraje fair-play a z lásky ke sportu. Skvěle napsaná humorná knížka, která se čte naprosto sama.
PeterSch
  4. 10. 2014, 20:27
Nelíbí se mi - vyjmenovávání klidně i na půl stránky, celkově styl psaní autora, příliš jednoduché
Líbilo se mi - oddechové počtení, lehký humor, zajímavé téma fotbalu

Kdybych byl dítě určitě hvězdičku přidám, průměrná kniha na jedno odpočinkové odpoledne.
Mijamoto
  26. 5. 2013, 18:24
Souhlasím, jsem čtenář a chci si v knižce rochnit, zavrtat se do ní, aby se fantazie rozběhla naplno. Nezkoumam pohnutky autora u knih tohoto typu. Jsou oddechové. Kdo chce zkoumat, ať zkouma, pravda je ta, že se to čte lehce a dobře a to je hlavní deviza dobré knihy. Sto bodou!!!
safira
  15. 9. 2010, 13:50
pro kluky z československa jako dělaný- ale dneska je televize a nemá to už kouzlo. hlavně když to asponˇ někoho baví. já číst musela , to víte poviná četba je poviná četba, ale mě to bavilo.