Historie sklářské výroby v českých zemích. 1. díl. Od počátků do konce 19. století Originální název: Historie sklářské výroby v českých zemích. 1. díl. Od počátků do konce 19. století

Academia - 2005
ISBN: 80-200-1287-7

Academia (2005) 80-200-1287-7 483

První díl publikace Historie sklářské výroby v českých zemích je součástí mimořádného projektu – prvního souhrnného zpracování historie sklářství u nás nejen z pohledu historického a uměleckohistorického, ale také z hlediska technologického. Je výsledkem spolupráce předních odborníků z řad archeologů, historiků, historiků umění a technologů výroby skla. Vedle uměleckého skla (jímž se většina dosud vydaných knih zabývá) autoři podrobně zpracovali přehled o výrobě užitkového, průmyslového a technického skla, bižuterie a osvětlovacích těles. Kniha se věnuje také vývoji odborného školství, výzkumu a sklářské literatury a rozvoji obchodu se sklářskými výrobky. V jednotlivých historických obdobích je sledován rovněž kontext s celkovým historickým, politickým a demografickým vývojem. (Založil/a: Duhe)