Originální název: Interview with the Vampire

Československý spisovatel - 2012
ISBN: 978-80-7459-074-0

Československý spisovatel (2012) 978-80-7459-074-0 390
Paseka (1996) 80-85933-04-7, 978-80-7459-074 252

Příběh jejich prazvláštního vztahu začal roku 1791 v New Orleansu, kdy věčný upír Lestat pomohl překročit citlivému a přitažlivému mladíkovi Louisovi práh lidského utrpení. Louis v tu chvíli ale ani zdaleka netušil, že věčný život v nikdy nekončící noci je mnohem větším prokletím, než jakákoliv lidská bolest (Založil/a: aknamor)

Magyana
  24. 5. 2014, 18:27
Popravdě řečeno, docela zklamání. Dlouho jsem se na tuto knihu těšila a čekala jsem něco lepšího.
Už od začátku mi docela vadil styl vyprávění i samotné hlavní postavy. Všechny tři, byť jejich psychologie není vykreslena vůbec špatně. Nebo právě proto... Jeden jen kňučí a lituje se, že musí zabíjet lidi, druhý je programově zlý (než se začne taky litovat) a třetí se neustále užírá (a lituje se), protože má zůstat navěky dítětem.
Nemám ráda ukňučené postavy.

Jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla, ale vracet se k ní nebudu.

Tiwala
  27. 5. 2013, 20:29
Knihu jsem zkoušela číst 4x, ale pokaždé jsem ji po několika stranách odložila. Autorčin styl vyprávění mě nezaujal a chvílemi mi připadal až neskutečně nudný. Jelikož jsem knihu nedočetla, nehodnotím.
alča87
  25. 9. 2012, 19:36
Viděla jsem film a knihu jsme si přečetla ráda. Moc se mi líbila. Nejsem fanoušek všech těch upírských slátanin, kterých jsou plná knihkupectví. Ale tato kniha mezi ně nepatří. Není to žádná novinka, kniha je myslím čtivá. Hlavní postava vcelku sympatická, bojující sama se sebou :).
Komu se líbí film, bude se mu líbit i kniha.
togaf
  3. 4. 2013, 7:42
Moc nechápu ty oslavné komentáře a všeobecné nadšení. Ano, román je to dobrý, ale skvělý ne. Louis je ukňouraný a nerozhodný, neustále se lituje, ale nedělá nic, aby svůj osud změnil. Když po omsapadesáté čtete o tom, jak je chudák zničený z nesmrtelnosti a z nutnosti zabíjet, tak byste ho nejraději vzali kosou přes hlavu. Tedy já aspoň ano. A upřímně jsem mu tu mizerii přála. Ale abych jen nehanila, ostatní postavy - hlavně Claudie a Lestat - jsou skvěle napsané. A ta melancholická atmosféra se mi taky moc líbila. Jen ten Louis...
Peetuliska
  24. 2. 2014, 16:21
Další kniha, zabývající se upíry, můžete znát i jako film s Bradem Pittem a Tomem Cruisem v hlavní roli upírů.

Co k tomu říct, příběh stále stejný, jako u všech knih s touto tématikou, je to ale dobře napsané, čtenář se nenudí, čte se velmi rychle.
teola
  5. 9. 2013, 16:48
Ze začátku jsem se do čtení nutila. Bylo to opravdové utrpení, ale nakonec jsem se přeci jen začetla. Kniha to není špatná, ale ani nic, co by mě vyloženě nadchlo.
Gustik5
  3. 7. 2015, 12:30
S těmi co si tu stěžují na Louisovu ukňouranost si dovolím nesouhlasit. Trochu mi tvůrci oněch komentářů připomínají onoho mladého reportéra. Přečetli příběh, ale tak úplně nepochopili jeho poselství, nebo jej odmítají pochopit. Zvláště pak nesouhlasím s tím, že nedělá nic, aby svůj osud změnil. On ho právě změnit nemůže, o to jde. Věčný život bez naděje není nic příjemného... Jak román, tak film se mi líbily a zaujaly mne. Oproti filmu se mi však více líbilo podrobnější vykreslení nejen postav, ale i vztahů mezi nimi. Takhle má vypadat román o upírech...
Ailees
  11. 2. 2012, 21:33
Dobrá, sice jsem nechtěla - ale musím tuhle vysokou koncentraci nadšení trošku naředit :) Protože nadšená nejsem (a každá směs by měla být vyvážená). Příběh je v rámci svého žánru dost tuctový - další rozpolcený jedinec v upírské společnosti. Díky bohu, že se zde neodehrává žádný přeslazený románek (aneb další telenovela v upírském přebalu). Jedno se ale musí nechat - Anne Riceová tímto jediným dílkem smetla celou řadu Stmívání do propadliště dějin.
moonchild
  3. 9. 2013, 14:12
První jsem viděla film a ten zbožnuji dodnes.Na knihu jsem se vrhla o něco později a líbila se mi:Většinou kde jsou upíři to se mi líbí.
Esther Darnett
  30. 11. 2013, 10:45
Jedna z mála knih, jejíž filmové adaptace dopadly přímo skvostně. Tvůrci se od knihy v několika detailech odchýlili, což pro tentokrát není na škodu.
Blueberry
  4. 1. 2014, 23:01
Takže, Interview. Mezi oblíbenými ho mám vlastně jen jako takový symbol. V podstatě musím napsat, že filmové zpracování je v mnoha ohledech zajímavější a příběhově podmanivější než knižní verze. Kniha je tak trochu plochá a bez emocí, není procítěná, naopak z filmu to všechno přímo sálá. I přes to dostává Interview plnou čáru hvězdiček, ale více šancí Anne Rice nedám.
Halalí
  26. 7. 2010, 15:53
Viděl jsem filmovou adaptaci s Tomem Cruisem, Bradem Pittem a maličkou Kirsten Dunst. Film byl výborný, viděl jsem ho několikrát a určitě se na něj ještě někdy podívám. Knihu jsem ještě nečetl, ale hodlám to co nejdříve napravit.
racice3
  17. 10. 2013, 18:00
Nejprve jsem shlédla film a to mě donutilo záhy sáhnout po knize, kterou už jsem měla nějaký čas připravenou ke čtení..Film nebyl vůbec špatný, ale ke konci jsem se ztrácela. Doufala jsem, že kniha mi pomůže závěr filmu pochopit, což se také stalo, navíc, jak už to tak u knih bývá, přinesla mi více, než film. Jak autorka alá Louis popisovala své vnitřní pocity upíra a vnímání nesmrtelného života, to se mi moc líbilo, a jen kvůli tomu bych se ráda ke knize ještě někdy vrátila... Ale něco mi tam chybělo..Člověk při čtení této knihy měl možnost ochutnat malý doušek Louisových vášnivých pocitů, ale nepodařilo se mu dostat se blíže, takže zůstával vesměs chladný ke všemu, co zažíval. Občas jsem cítila, že už už se mi dostává pod kůži a.... nic - žádné rozechvění, žádné slzy....Možná to byl záměr a Louis se nechtěl svěřovat na tak citlivé téma, zároveň autorka neměla odvahu rozepisovat se např. více o vztahu muže s mužem a muže a dítětem, který samozřejmě nebyl sexuální po lidsku..,či snad tato kniha neměla mít s romantikou opravdu absolutně nic společného, nevím, ale pro mne je to škoda, škoda o to víc, že si myslím, že nechybělo mnoho a uchvátila by mne.
Ve.Er
  17. 9. 2015, 7:39
No, tohle moc často neříkám... vlastně to říkám poprvé: v případě Interview a upírem je pro mě mnohem lepší filmové zpracování než knižní předloha. Knížku jsem rozečetla třikrát a až na počtvrté jsem byla schopná jí dočíst celou a to tak, že do čtení jsem se musela nutit a trvalo mi to měsíc. Pro mě je ta knížka jedna velká nuda, zbytečně obsáhlé popisování citů a pocitů a pořád to samé dokola a dokola. Nechápu nadšení kolem téhle knihy.
lyttos
  23. 9. 2014, 20:22
Tak asi na potřetí jsem knihu dočetla.. Nechápu to nadšení kolem ní, vůbec mě nezaujala, opravdu jsem se do čtení musela nutit a vůbec mě to nebavilo. Strašně nudné, nudně napsané a ani samotný příběh mě nebavil, postavy mi nebyly sympatické.. prostě ne.
Hellen.J.Hell
  15. 6. 2011, 16:30
Geniální,naprosto geniální.Musím teda přiznat,že ten konec mě docela sebral.Představovala jsem si Louise s Armandem jako ideální upíří páreček.Vlastně jsem z toho všeho úplně v p*deli protože nedokážu přestat myslet na Armanda xD
Destiny
  2. 6. 2011, 22:53
Vždy jsem si říkala, že není možné aby někdo napsal knihu, do které se zamiluji. Knihu, která mě nikdy neomrzí i kdybych ji četla tisíckrát. Knihu, která bude přesně podle mých představ. Stalo se. Žádný kýčovitý slaďák a přesto hluboce procítěný děj. Anna Rice je vážně dokonalá spisovatelka.