Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Deník morového roku

85%
4 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Deník morového roku
Autor:
Originální název: Journal of the plague year

Nejnovější vydání:
Odeon - 1982
Počet stránek: 264
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 20x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Odeon (1982) 264

Kniha formou reportáže popisuje průběh morové epidemie, jež zachvátila Londýn v roce 1665. Autor sám nebyl očitým svědkem popisované události, nicméně průběh epidemie tak, jak je v knize popsán, lze považován za velmi autentický. (Založil/a: Planturel)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Steak
60% 60% 60% 60% 60%
  8. 6. 2016, 17:17
Na jednu stranu mě Deník morového roku obohatil, na druhou stranu zklamal. Mnohé pasáže dokázaly úchvatně vylíčit atmosféru, která během morové epidemie panovala (byť ji sám autor vůbec nezažil, o to víc je to obdivuhodné) a způsobit mi tím mrazivý pocit (např. scény s umrlčími kárami, hlubokými jámami plnými mrtvol, atd.), přesto byla kniha povětšinou spíš nudná. Chyběl zde jakýkoliv příběh, proto jsem se nedokázala vcítit do hlavního hrdiny, který celou událost popisuje prostřednictvím chaotických myšlenek (neustále od něčeho odbíhá a odkazuje na něco, co bude řešit až později, nebo se naopak stále vrací k jedné a té samé myšlence) a stylem "slyšel jsem, že...", "podle toho, co říkal ten a ten, tak...". Často to působí spíš jako nějaká lékařská/vědecká zpráva, která sice obsahuje morbidní informace, ale nedokáže se dotknout čtenáře a vtáhnout ho do prostředí, o němž pojednává.
slipka
40% 40% 40% 40% 40%
  29. 10. 2016, 19:51
Jednoznačně souhlasím s uživatelem Steak.Lépe bych to nevystihl.Mám z ní stejné pocity.Knížka Vás velice často informuje kdy kolik přesně v jaké části Londýna umřelo lidí.Ze začátku to není špatné pro představu,ale spisovatel se k tomu neustále vrací a už s tím spíše nudí.Jednoznačně chybí pořádný děj.....i když je to vlastně deník..