Kaldera 2

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Triton - 2004
ISBN: 80-7254-484-5

Triton (2004) 80-7254-484-5 390

Bývalý odstřelovač Tanner Mirabel je hnán pomstou, v kryogenické rakvi na palubě mezihvězdné lodi Ultranautů překoná propast patnácti světelných let, po rozmrazení ho pronásledují nájemní zabijáci i minulost mnoha tváří. V krvavém thrilleru o dlouhé řadě nepotrestaných zločinů není nic jednoznačně jasné - ani kdo je zločinec a kdo kat.

HELLBOY-DB
  24. 12. 2016, 13:37
Tady by se mělo těžit z toho, že je v této části střed knihy a její závěr, tedy samé plusové body, ale i přes tyto pozitiva nejsem s výsledkem tak úplně spokojen, je pravda, že je to o něco lepší, hlavně díky červům (uvítal bych víc prostoru pro ně a flotilu), ale zas to rozmělňuje to vracení se do minulosti Tannera. Moc mě nebavil i dlouhý a překombinovaný závěr, sice s dobrou pointou, ale mezi tím jsem opět trochu ztrácel zájem o to co se tam děje. Dvojku vidím tak na tři a půl hvězdy, jako celek ===60%.
Balu
  4. 6. 2014, 20:14
Druhý díl navazuje, kde první přestal (technicky vzato nejde přímo o druhý díl, ale o druhou polovinu uměle rozseklé knihy) a spolu s Tannerem dále sledujeme vraha milované ženy. Jediný problém je, že střípky paměti, předložené v prvním díle, se skládají do sebe poněkud jinak, než všichni - včetně hlavního hrdiny - čekají. A poprvé se dozvídáme o Zmarech!