Klokánie a obtížné sousedství

Klokánie a obtížné sousedství
Originální název: Klokánie a obtížné sousedství

Šulc-Švarc - 2006
ISBN: 80-7244-192-2

Šulc-Švarc (2006) 80-7244-192-2 316

V cestopisném vyprávění o Austrálii, Novém Zélandu, Filipínách a zajímavých místech v jejich blízkosti přiblížil Ota Ulč tento kontinent očima jeho obyvatel, kteří se v krátké historii museli vyrovnávat s mnoha neobvyklými překážkami. Jednak vstoupili pro Evropany do zcela neznámých a podivuhodných přírodních podmínek na druhé straně zeměkoule, jednak tam našli původní obyvatele se zcela odlišnou kulturou a civilizační úrovní. Jak se zdejší život během krátké doby několika století změnil, co zaniklo a co nového se vytvořilo samo sebou, jací jsou dnešní Australané a kolik podob má jejich kultura, to zajímalo autora ze všeho nejvíce. Do Austrálie vstoupil takříkajíc zezadu, přes město Darwin na severní výspě pátého kontinentu. (Založil/a: kubina86)

niknikita
  19. 6. 2015, 17:54
Zatím můj první Ota Ulč, ale určitě není poslední. Někomu možná vadí jeho lehce košatý projev, ale to, co říká je mnohem důležitější. A jsou to informace, které jsou jedinečné.