Alamut

Poprvé vydáno celosvětově: 1938

Albatros - 2003
ISBN: 80-00-01242-1

Albatros (2003) 80-00-01242-1 455

Román o orientálním vládci, který si pomocí rafinovaného mýtu vytváří spolehlivý úderný odddíl naprosto oddaných bojovníků, se odehrává v 11. století v Persii.

zdroj: www.databazeknih.cz (Založil/a: elisabetth)

Vladimir Bartol Vladimir Bartol
*24.02.1903 - †12.09.1967

Peetuliska
  31. 5. 2014, 13:49
Kniha vypráví o muži, který se rozhodl podmanit svět vlivem své smyšlené víry. Nenechává nic náhodě, postupem let vychovává řadu fanatických bojovníků za svou víru, kteří jsou schopni pro něj obětovat i svůj život. Kniha může připomínat výchovu fanatických sekt v dnešním islámu. Hlavně díky důvěryhodnosti a určité předvídavosti se skoro nedá uvěřit tomu, že tato kniha byla napsána v roce 1938.
Ač místy kniha lehce roztáhlá, přesto neubírá na spádovosti a je velice čtivá.
Al-Borak
  27. 4. 2013, 21:53
Vždycky si rád přečtu cokoliv, co se týká nizárijských ismáílitů. Beletrii i odbornou literaturu. Zprvu mě ale nenapadlo, že by se mi tento historický román až tak zalíbil. Je vidět, že téma knihy bylo Bartolovi opravdu blízké a na sepsání svého nejslavnějšího díla si dal pečlivě zálěžet. Rozhodně nemám nic, co bych knize vytknul.
MíšaM
  22. 8. 2015, 23:24
Úžasně promyšlené, chytlavé, čtivé. Z těch myšlenek mi hrůzou vstávají vlasy. Mohu jen a jen doporučit!