Originální název: Stezka odvahy

Václav Vávra - 2015
ISBN: 978-80-87875-07-0

Václav Vávra (2015) 978-80-87875-07-0 180
Leprez (1995) 80-901826-7-4 153

Hrdinou románu je šestnáctiletý chlapec Ježek, který se na letním táboře právě chystá k velké zkoušce. Podle pravidel zvláštní táborové hry nazvané Stezka odvahy má prožít noc a den zcela sám v horách a prokázat tak svou samostatnost, odvahu i zdatnost. Kromě několika nezbytných věcí dostane na cestu i mapu s přesně vyznačenými místy, jimiž musí projít. Nikdo v této chvíli netuší, že se táborová hra změní ve skutečnou zkoušku odvahy. Stezka odvahy zaujme každého čtenáře. (Založil/a: Edgar)

Ann-K.
  17. 7. 2012, 13:09
Prostě super. Knížku jsem četla už asi třikrát, a mohu říct, že mě bavila mnohem víc, než Rychlé šípy. Ježek totiž narozdíl od Mirka Dušína není tak přehnaně dokonalý.
zdennanek
  9. 5. 2012, 22:07
Knihu jsem četl kdysi jako kluk .... a rád se k ní vrátím i po letech :-) .... Příběh chlapce ... samotného v divočině, náročném terénu i střet z přírodní katastrofou je velice dobře popsán .... a i když kniha dnešní mládež už asi nezaujme tolik jako tenkrát mě ... jistě stojí za přečtení