Hurikán

ISBN: 80-7033-641-2

Olympia (2009) 80-7033-641-2 187
Olympia (2004)
Olympia (2000)

Vystudovaný fyzik Perry Stuart je rosničkář, z televizních obrazovek předpovídá počasí a patří k populárním osobnostem doby. Na jeho rtech jako by závisel úspěch dětských radovánek při ohňostrojích i vítězství a prohry v dostizích. Perry má rád svou práci a svou babičku, již vrací všechnu péči, se kterou ho vychovala. K jejím předtuchám se staví shovívavě, nedá na tu varovnou a s přítelem Krisem se rozhodne uskutečnit svůj velký sen: proletí hurikánem. A pak se celý jeho život změní ve strašlivou bouři. V hurikán proslulý klidným okem i zničujícím druhý náporem.

Anael
  1. 9. 2012, 1:04
Zprvu jen nebezpečný průlet hurikánem se nakonec změní v boj o život, ale ne za všechno může hurikán… Líbil se mi stal Francisova psaní a také to, že dokáže napínat až do samého konce. Řekla bych, že je to povedená knížka.
scajo
  24. 5. 2013, 20:40
Tuhle knížku jsem četl víc než před deseti lety, ještě na střední, a přesto si ten průlet hurikánem pamatuju, jako bych ji právě zaklapl. A to asi hovoří za vše. Dodnes nechápu, kam na ty nápady Francis chodil a hlavně jak přesvědčivě uměl napsat své hlavní hrdiny, kteří přitom byli skoro pokaždé z jiného oboru - v tomto případě pan "rosnička".