Vládci z nebes

Poprvé vydáno celosvětově: 1988

Laser-books - 1993
ISBN: 80-85601-48-7

Laser-books (1993) 80-85601-48-7 269

Genetické války změnily Zemi v zamořenou pustinu. Obrovské vzducholodi ovládají porobené pozemní osady. Ohrožení zmutovanou vegetací a šelmami donutí obyvatele feministické osady Minerva vzepřít se nadvládě Nebeských Lordů. Jejich vzpoura je krutě potlačena a Jana Dorvinová, minervská bojovnice, je zajata a dopravena na palubu Nebeského Lorda. Čeká ji osud horší než smrt. Jako otrokyně za země, ale především jako žena, je považována za méněcennou a vypadá to, že zbytek života stráví jako oběť sexuálních choutek otroků. Ale žádná Minervanka není otrokyní příliš dlouho… (Založil/a: vory)

John Brosnan John Brosnan
*1947 - †11.04.2005

vladislaus
  7. 11. 2011, 15:50
Je to slabá béčková scifi. Vypráví o postapokalyptickém světě, kde na zemi žijí lidé jen v malých komunitách. Kolem jsou plísně, zmutovaní živočichové, kyborgové, roboti apod. Nebe zase ovládají lordi ve vzducholodích. Jako zpestření zde najdete geneticky zmutované nesmrtelné.
HELLBOY-DB
  4. 1. 2014, 22:45
Tento dobrodružný příběh ze vzdálené budoucnosti si mě získal hned od prvních stránek, jak světem s exotickým prostředím tak i samotnou ústřední postavou. Ze začátku je motivací Jany, touha po pomstě, která ji dovede až k muži s tajemnou minulostí, s nímž se vydá uskutečnit jeho dlouho připravovaný plán. Pro mě velmi povedený zástupce žánru, v kterém se díky množství lokací neustále něco děje a směřuje rychle k finále. ===100%
nečik
  11. 10. 2011, 6:49
Velmi zajímavý námět obyvatelné vzducholodi, která pluje nad zamořenou krajinou. Kde sledujeme příběh otrokyně Jany Dorvinové. Velice čtivá záležitost.