Vysoké sázky

ISBN: 80-7033-240-9

Olympia (2009) 80-7033-240-9 181
Olympia (1993)
Olympia (1980)

Steven Scott se živí hraním - vynalézá a vytváří prototypy mechanických hraček. Je tak úspěšný, že si může dovolit vlastnit dostihové koně. Podle svého gentlemanského přístupu k práci a životu soudí druhé, a tak jím silně otřese poznání, že ho Jody, trenér jeho koní, okrádá v malém i velkém. Důkazy však neexistují, aby je získal, musí Steven využít všeho, co dokonale ovládá, hravého důvtipu i technické vynalézavosti. Ale ani on, ani jeho nečekaní spojenci netuší, s jak smrtelnou nenávistí se střetnou...

vladislaus
  30. 1. 2013, 18:20
K přečtení mé první knihy od Francise mne přivedla slova překladatelky Moserové, jak autor přirozeně zachycuje prostředí a postavy. Dílo mne ale zklamalo. Všechny postavy mi připadaly jako umělé a nepřirozené. Typičtí klaďasi a typičtí záporáci. Scéna záměny tří koní mi taky připadala naprosto neskutečná a nerealizovatelná.
Casey
  9. 9. 2016, 10:45
Moje první setkání s D. Francisem. Koně mám rád, ale přiznám se, že "koňácké prostředí" nemusím. Proto jsem knížky tohoto autora přehlížel a dal mu šanci až nyní. A musím říct, že mě to přijemně překvapilo, bylo to hezké čtení. Taková oddychovka na víkend, když bude pršet :-) Ale detektivkou bych to nenazýval, řekněme, že je to lehce napínavý román :-)