Mokré moře

Mokré moře

Odeon - 1989

Odeon (1989) 160

Výběr z díla Gregoryho Corsa, básníka, blízkého osobnostem Beat Generation jako Allenu Ginsbergovi či Jacku Kerouacovi. (Založil/a: Sabotteur)

Gregory Corso Gregory Corso
*26.03.1930 - †17.01.2001

ForFreedom
  17. 8. 2011, 10:58
Záviděníhodná práce s jazykem (na čemž se v překladu výrazně podepsal skvělý Jan Zábrana), množství imaginačních prostředků a nejasných zdělení pevně vrytých do podstavy vnímavých emocí, různých deziluzí, radostí atd... Obecně měla většina básní krásný, řekla bych až takový intelektuálský náboj vesměs laděný do různých i mladických nespokojeností, ovšem dávka Corsova vzdělání a inteligence z nich dělá víc, než jen plané stěžování...
Dadzi
  21. 8. 2011, 22:46
Tobě dík, Gregory!

Nadherná kniha plná nádrherných basní! Z počátku mi trvalo naladit se na tu idealní notu a do všeho se dostat, ale v moment kdy jsem proniknul do světa tohohle člověka, jenom těžko se z něho vracelo zpět, nohama na pustou zem!
Luka27
  16. 10. 2010, 22:27
Na týpka s minulostí zlodějíčka překvapivě nádherná poezie. Ale opravdu NÁDHERNÁ....
/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////