Temný labyrint

Temný labyrint Originální název: The Dark Labyrinth

Odeon - 1971

Odeon (1971)

"Je to rozšířená moralita, ale stylisticky nekomplikovaná, psaná na způsob detektivky. " Takto charaktarizoval autor, současný anglický spisovatel (nar. 1912), přítomný román v dopise svému americkému příteli Henry Millerovi. Příběh, jehož děj se odehrává na poválečné prázdninové cestě skupiny britských turistů, plavících se parníkem po východním Středomoří, spojuje tajuplnou krásu starořeckého mýtu o Minotaurovi s reálnou skutečností několika turistů, uvězněných nedobrovolně v jedné z podzemních chodeb krétského labyrintu. Autor zde na pozadí středomořské přírody a historických památek a také na pozadí filosofických a etických úvah z poválečné Evropy načrtává zdařilé psychologické portréty jednotlivých postav. (Založil/a: Ellie337)

Lawrence Durrell Lawrence Durrell
*27.02.1912 - †07.10.1990

Elrond
  29. 5. 2011, 12:12
Četl jsem v dětství jsouce ovlivněn knížkami Larryho bráchy Geralda. Hodně jsem se pídil po něčem co napsal Larry , kterýho jsem znal jako postavu mladého spisovatele a bohéma z Gerryho "O mé rodině a jiné zvířeně" a "Ptáci, zvířata a moji příbuzní". Tenkrát za totáče jsem sehnal nakonec kdesi v antikvariátu tudlenctu knížku. Tak přečíst jsem to přečetl, ale Gerry pro mně psal halt líp. Pak vyšel ještě Alexandrijský kvartet a nedávno jsem něco od Lawrence držel v ruce v Levných knihách. Docela jsem zvažoval, ale nakonec jsem vyměkl. Ani teď bych to velké umění asi moc neocenil. Ovšem Lawrence Durrella jako postavu z knih Geralda Durrella mám opravdu rád.