Esence

Maitrea - 2015
ISBN: 978-80-867548-6-4

Maitrea (2015) 978-80-867548-6-4 272
Maitrea (2008) 978-80-903761-4-4 268

Člověk sestává ze dvou částí – z Esence a z osobnosti. Esence, se kterou se všichni rodíme, je nám vlastní. Osobnost nám není vlastní. Nerodíme se s ní, ale získáváme ji zvenku. Osobnost zahrnuje všechno, čím jsme podmíněni, vše, co jsme získali, co jsme se naučili nebo napodobili. Když žijeme svůj život z osobnosti, bez Esence, je chudý a únavný. Žijeme-li svůj život z Esence, je bohatý a jiskrný, plný lásky, síly, vnitřního klidu, radosti, vůle a bdělosti.

O autorovi:
Bhagat Johann Zeilhofer kráčí po duchovní stezce třicet let. Meditace je součástí jeho každodenního života. Narodil se v roce 1956 nedaleko malého bavorského města Freising. V polovině sedmdesátých let uslyšel o Oshovi, v roce 1982 se stal jeho žákem. Život a práce v Osho Buddhafield (zvláštní pole energie vytvořené přítomností Osha v lidech a atmosféře kolem) úplně změnily jeho život. Po mnoho let žil a pracoval v Osho Tao meditačním centru v Mnichově a celkem pět let v Osho ašrámu v Púně v Indii. Tam vedl meditace a působil jako terapeut. Dlouhé cesty ho zavedly do Himalájí a Číny, kde se setkal se Zenem a tibetským budhismem. Po prohlédnutí, že různé duchovní tradice pocházejí ze stejného zdroje, a inspirován Almaasem rozvinul práci o Esenci.

Věnuje se také hypnoterapii podle Ericksona, systémové rodinné terapii, vede tréninky a semináře Esence a Umění zemřít. V roce 1995 založil v České republice Osho meditační centrum Shangri La, kde žije se svou manželkou a třemi dětmi. (Založil/a: ssuva)

Bhagat J. Zeilhofer Bhagat J. Zeilhofer
*??.??.1956