Zranitelnost a intimita

Zranitelnost a intimita Originální název: When sex becomes intimate

Maitrea - 2009
ISBN: 978-80-87249-05-5

Maitrea (2009) 978-80-87249-05-5 163

Podnázev: jak se mění sexualita, když se vztah prohlubuje.
Z anglického originálu ... přeložila Michaela Vitíková.

Když se s někým seznámíme a zamilujeme se, je sex většinou vášnivý a vzrušující. Ale čím hlubší je intimita, mění se také sex. Při milování může vyvstat strach, stud a pochybnosti o nás samých. V této knize nabízejí autoři způsob, jak spojit dohromady sexualitu a zranění, aby se rozvinula možnost prožívat hlubší a bohatší intimitu. Vztahy a sexualita ztroskotávají velmi často právě proto, že nerozumíme citlivosti toho druhého a chybí nám nástroje k vzájemné komunikaci a rozpuštění hněvu a bolesti. Tato kniha ukazuje konkrétní cesty, jak s těmito tématy zacházet.

Krishnananda (vlastním jménem Thomas Trobe), harvardský psychiatr a žák mistra Osha, a jeho žena Amana pracují jako terapeuti a vedou semináře se zaměřením na partnerské vztahy. O své práci a zkušenostech napsali další tři knihy: Face to Face with Fear (MAITREA ji vydala pod názvem Probouzení zranitelnosti), Stepping Out of Fear a From Fantasy Trust to Real Trust. (Založil/a: ssuva)

ssuva
  9. 1. 2013, 17:14
Nalistovala jsem stranu 77 a kousek ocituji, jsm v ní dnes ponořená, i když ji nečtu...
" Je třeba odvahy k tomu, abychom jeden druhému ukázali naše zranění, rány a strachy a podstoupili riziko , že v okamžicích, které jsou pro nás důležité, zůstaneme věrni sami sobě. Je jednodušší bojovat nebo se stáhnout, to odpovídá našim zvyklostem a jde to automaticky."