Za všechno může kapitán

Za všechno může kapitán Originální název: Agosto, moglie mia, non ti cognosco

Odeon - 1979
ISBN: 01-081-79

Odeon (1979) 01-081-79 191

Humoristický román zachycující následky roztržitosti námořního kapitána. V okamžiku ztroskotání si je všichni připnou, ale ve zmatku ztratí klíče. Řada humorných situací pak zachacuje další události až do jejich překvapivého nálezu. (Založil/a: Tanmut)

Tanmut
  13. 5. 2011, 16:07
Román, který by si zasloužil místo na výsluní humoristické literatury. "Kapitán" by se rovnou mohl ucházet o titul "nejsrandovnější kniha"; nikoli nejvtipnější, ani nejsatiričtější, rozhodně ne nejdůmyslnější - snad nejgrotesknější. Ano, celé je to jedna velká groteska: pitoreskní postavičky se svými tragikomickými osudy se postupně zaplétají do klubka bizarních situací, které v okamžiku rezignace rozetne deus ex machina, a příběh tak dojde svého ospalého happy endu. Sezóna končí, hosté odjeli.
Vojtik69
  30. 5. 2016, 16:10
Moc se mi kniha nelíbila. Je v ní sice pár dobrých hlášek a groteskních situací, ale to je asi tak všechno. Myslím, že autor se pomocí jakéhosi děje pokusil spojit několik zábavných myšlenek, ale nepovedlo se. Kdyby byl pojal knihu jako sbírku povídek, bylo by to lepší...
Hlavní děj je vysloveně o ničem. Postav jako na orloji, hůře jsem se v nich orientoval.
Takže za ty hlášky a pár nápadů tři hvězdy. Ale v první polovině knihy to bylo tak na dvě.