Prolitá krev

Originální název: The Blood Spilt
Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Host - 2011

Host (2011)

Je svatojánská noc a celá země slaví letní slunovrat. V Jukkasjärvi, vesničce blízko Kiruny, je nalezena mrtvá farářka z místní farnosti Mildred Nilssonová. Kdosi ji ubil a její tělo pověsil pod kostelní varhany. Znovu se vracejí vzpomínky na případ zavražděného kněze Viktora Strandgarda. Rebecka Martinssonová během té doby prožila bezesporu nejhorší chvíle svého života. Byla nucena v sebeobraně zastřelit tři osoby, avšak kolaps přichází až nyní. Její šéf, ve snaze zabránit jejímu zhroucení, ji pošle s kolegou do Kiruny. Rebecka se zde setká s farářem Stefanem Wikströmem, Mildrediným nástupcem. Objeví tajnou schránku s výhrůžnými dopisy adresovanými zavražděné farářce a pochopí, jaké nenávisti musela ta žena vzdorovat při svých aktivitách na pomoc ženám v tísni. Inspektorka Anna-Maria Mellaová přeruší mateřskou dovolenou a vydá se po stopách vraha. Pak najednou zmizí farář Wikström a situace se vyhrocuje… (Založil/a: malc8k)

illy
  10. 7. 2012, 8:14
Na prvních stranách si člověk říká - už zase? Zase se vše točí okolo církve, zavražděna je tentokrát farářka. Nicméně po začtení to ani nepřišlo na mysl, autorka umí dobře pracovat s atmosférou a je poctivě severská. V dovětku (kde si také obhajuje téma církve) slibuje že další příběh už se nebude točit kolem náboženského tématu a já si jej s chutí přečtu.
dalimoni
  25. 11. 2011, 23:25
Kniha se mi líbila, ale osobně řadím trošku výše její Sluneční bouři, kterou dle mého názoru tato kniha nepřekonala. Námět podobný, opět se to točí okolo knězů a krajiny severské Kiruny. Popis přírody a atmosféry je velmi působivý, ale samotný příběh dle mě nepřekonal její první knihu. Každopádně nadprůměr.
Hakuša
  3. 11. 2016, 13:55
Mně se líbila méně, než ostatní její knížky, jelikož jsem nezkousla ty zabité psy a nakonec i slepice. Navíc mi nějak ušlo, proč to Lisa udělala.
Sparki0610
  7. 1. 2013, 21:37
Plně souhlasím s dalimoni, kniha se mi moc líbila, ale první díl "Sluneční bouře" se mi líbil o něco více ;) Ale určitě stojí za přečtení!
QUASTER
  29. 11. 2012, 15:02
Plný souhlas s illy a dalimoni.V první knize nám autorka představuje hlavní hrdinku i vyšetřovatele,a jelikož se v této knize opakují,tak to představování tam chybí.Ale zase fungování norské společnosti nám přibližuje na nových příkladech (např. lovecký spolek),dal jsem osmdesát procent,což si myslím ,je vynikající známka a už se těším na další autorčinu knihu.