Slova mého srdce

Slova mého srdce Originální název: Counsels from my heart

Série promluv jednoho z nejpřednějších tibetských jogínů a duchovních autorit minulého století, který se jako uznávaný učenec a mistr meditace stal po odchodu do exilu hlavou nejstarší ze čtyř hlavních škol tibetského buddhismu. Jeho řeč je určena „východním“ i „západním“ žákům bez rozdílu a může zaujmout a inspirovat každého, kdo se snaží najít si pravdivou cestu sám k sobě.
Živý, ale přitom velmi střízlivý a prostý jazyk přednášek mistra Rinpoče nás přivádí k úvahám o svobodě, o důležitosti nemarnit svůj čas na naší jedinečné životní pouti, o nelpění na egu, ale přitom snaze o lepší porozumění své mysli („Kromě vašich vlastních myšlenek tu nic jiného k ovládnutí či podmanění není. Když zkrotíte svou mysl, budete svobodní.“). Hovoří o meditaci, umírání, či lítosti i o historii tibetského buddhismu a své víře v budoucí svobodný Tibet. (Založil/a: Tenzo)