Originální název: Come to Grief

Euromedia Group (2015) 978-80-242-5057-1 264
Olympia (2007) 80-7033-443-6 234
Olympia (2002)
Olympia (1997)

Třetí kniha série Sid Halley.

Nikdo ho nezničí, nikdo ho nepokoří, nikdy nebude prosit o slitování, tak charakterizuje svého rozvedeného manžela Jenny, tak ho čtenáři poznali už ve dvou románech. Ano, Sid Halley, bývalý žokej a šampion, z něhož se po úraze stal detektiv, se do třetice vrátil na knižní stránky. A vrátil se úspěšně, jak dosvědčuje (pro Dicka Francise už také třetí) Cena E. A. Poea, udělaná právě tomuto románu.
Nebezpečí, jemuž tentokrát Sid čelí, je mimořádné. Když dostal před soud svého přítele, všeobecně oblíbeného a populárního, stal se veřejným nepřítelem a ocitl se v nemilosti davu. Dokázat přítelovu vinu je tím těžší. A Sid přitom musí dostát své pověsti, třebaže to je velice těžké. Pro jeho další život i pro duši.

Rames
  20. 8. 2014, 18:01
Sid jako hlavní postava má působit jako silná osobnost neznající slitování. Bohužel je čtenáři neustále předhazováno jak se na Sida dívat, hrdina tedy nehovoří svými činy ale slovy, sám o sobě říká že je silný ,vytrvalý, hrdý.......Ostatní postavy příběhu ho neustále chválí a vynáší do nebe. Jako parodie na neohrožené a silné muže, budiž.
scajo
  3. 2. 2013, 18:48
Dostihy zásadně nesleduju, nic mi neříkají a i kvůli tomu jsem se dlouho vyhýbal Francisovým knihám. Pak se mi ale víceméně náhodou dostala do ruky tahle, tak jsem ji zkusil, no a následovala nečekaná posedlost Francisovkami. Během jednoho roku jsem je přečetl téměř všechny, které jsou teď váženou součásté mé sbírky. A V nemilosti je určitě jedna z těch nejlepších, a to jak díky skvěle vymyšlené postavě handicapovaného detektiva Sida Halleyho, tak díky zajímavému příběhu s nervy drásajícím závěrem.
Aratar
  24. 8. 2014, 11:37
Moje první seznámení s Francisem a už po prvních padesáti stranách jsem věděla, že si od tohoto autora ještě rozhodně leccos přečtu. Je až s podivem, že se Sid postupně dokázal poprat jak se svou indispozicí, tak se svými vnitřními démony. Ruce jsou totiž u dostihpvéhp jezdce, ale obecně i u člověka, to nejdůležitější, co máme.
Výborné jsou jeho upřímné a otevřené rozhovory s Rachel, v nichž si oba uvědomují svou zranitelnost, ale oba jsou natolik silné osobnosti, že soucit je opravdu to poslední, o co by stáli.