Tajemství stržené masky

Tajemství stržené masky Originální název: Tajemství stržené masky

Listen - 2011
ISBN: 978-80-86526-51-5

Listen (2011) 978-80-86526-51-5 144

Petr Šabach odhaluje tajemství Dürerova obrazu, příběh Miloše Urbana se odehrává o Velikonocích v jeskynním labyrintu. Milovníka umění v dlouhé povídce Ondřeje Neffa dožene jeho láska až ke zločinu. K tragedii vede napjatý vztah mezi školákem a jeho matkou v příběhu Ivana Klíma. Záhadně končí humorně pojatý protest ekologických aktivistů na továrním komíně. Tajemství skrývají i zbývající dvě povídky. (zdroj www.kosmas.cz) (Založil/a: Renfri)

Petr Šabach Petr Šabach

Veronika Huťková Veronika Huťková
*1982

Olivka
  9. 5. 2013, 20:46
Moc se mi líbily Neviditelné příběhy, tak jsem očekávala, že tento díl bude něco podobného, ale jsem spíše zklamaná - tyto příběhy mě nijak zvlášť nenadchly.
Noctua
  23. 9. 2014, 20:28
Povídky jsou vždycky fajn. Je to takový fresh juice literatury. Obzvlášť ty vydařené. Z této knihy mě nejvíc nadchla povídka Ondřeje Neffa, která dala knize název - Tajemství stržené masky. Ta byla výborná !! A druhá výborná byla Welschova Z deníčku zeleného aktivisty. Krátká úderná povídka, která řekne víc než stohy popsaných listů. Šabachovo prokletí rodu Grussů bylo vtipné a nápadité. U povídky Ve hře jsem se nemohla zbavit dojmu, že tohle téma už jsem někde četla, je jen otázka, kdo od koho opisoval (?). Klímův Dalekohled byl až moc reálný a smutný a člověku zatrne při vzpomínce na všechny americké školní masakry. Zbylé dvě povídky nic moc.
Renfri
  14. 5. 2011, 11:34
Příjemně tajemná povídková kniha, která navazuje z mého pohledu na velmi úspěšnou řadu nakladatelství Listen. Vřele doporučuji :)