Originální název: The Wild Palms

Odeon (2001) 80-207-1091-4 303
Odeon (1978) 236
Mladá fronta (1966) 274
Mladá fronta (1960) 288

Kniha jako celek představuje dva typy lásky – tak se vyjádřil Faulkner o svém románu, který je spojením dvou příběhů a zároveň jakousi dvojstudií lásky a odpovědnosti. Paralelním rozvíjením trpké historie sebevražedné lásky dvou milenců a tragikomického osudu mladého trestance za velké povodně na řece Mississippi dosáhl Faulkner jedinečného polyfonního účinku: výsledkem je pocit tragické marnosti a nereálnosti romantické absolutní lásky, odporu k praktikám podnikatelského světa a jeho justice i pocit bezpráví. Divoké palmy se vymykají Faulknerovu "yoknapatawphskému" cyklu románů z amerického Jihu. Znějí v nich bezprostřední ozvuky palčivých 30. let, éry deprese, nezaměstnanosti i nástupu nacismu v Evropě. (Založil/a: Tanmut)

Ariko
  8. 7. 2014, 11:59
Z knihy mám velmi rozporuplné pocity. Prolínání příběhů je možná někdy až moc zamotané a ve chvíli, kdy se člověk začte do jednoho příběhu, je z něj zase vytržen a vhozen do jiného.
Skřítek
  18. 2. 2013, 19:27
Do této knihy jsem měla problém se vcítit, příběh je zajímavý, ale něco - stále nemohu přijít na zdroj- je prostě špatně, některé pasáže byly až k nepřečtení, jiné kostrbaté, snad za to může překlad. Možná jsem jen od knihy očekávala příliš.
karel777
  5. 1. 2016, 11:32
Poněkud neúprosné dílo plné lidského utrpení. Dva velmi dolišné, ale zároveň velmi silné příběhy, zachycující krizi člověka tváří v tvář přírodě a nepřízni osudu, mnou zvláštním způsobem pohnuly, aniž bych byl schopen ztotožnit se s kterýmkoliv z hrdinů. Kniha je to zvláštní a poměrně těžko uchopitelná, ale je psaná nádherným jazykem a obsahuje jednu z nejkrásnějších definic lásky, jakou sem kdy četl: "Že láska a soužení jsou jedno a totéž a že cena lásky je tak veliká, kolik za ni člověk musí zaplatit, a jestli někdy dostane lásku lacino, pak ošidil sám sebe."