Další báječný rok

Další báječný rok Originální název: Další báječný rok

Druhé město - 2011
ISBN: 978-80-7227-308-9

Druhé město (2011) 978-80-7227-308-9 273

Po pětiletém odstupu se spisovatel Michal Viewegh opět vrátil k žánru deníku. Na otázku Proč znovu deník? výmluvně uvádí:
„Za prvé doufám, že kromě nevyhnutelných banalit obsahují moje deníky i nějakou tu nebanální myšlenku, pravdivý postřeh, vtip, slovní hříčku, zajímavou situaci, autentický cit, otevřené doznání, nevšední setkání, veselou historku a tak dále. Za druhé: i já coby náruživý čtenář rád čtu deníky spisovatelů; kdyby vyšel v českém překladu například deník nejprodávanějšího současného španělského nebo norského spisovatele, rozhodně bych si ho přečetl. A do třetice: i kdyby nakrásně můj život banální byl, nemá snad čtenář právo mé deníky ignorovat?“

Další báječný rok je zajímavou osobní kronikou roku 2010, přinášející nebývale detailní portrét nejznámějšího tuzemského autora. (Založil/a: al-ma)

Alaglesia
  22. 3. 2014, 19:51
Knize uděluji s radostí čtyři hvězdy, protože mě opravdu bavila. Od autora jsem přečetla už několik publikací a tuhle řadím mezi zdařilé. Objevila jsem v knize několik zajímavých postřehů, humorných příběhů a tipů na filmy a knihy. Navíc je zajímavé nahlédnout do soukromí známého spisovatele.
Monika Houšková
  17. 6. 2016, 13:59
Jak jsem psala už u prvního deníku - tahle forma knížek mě všeobecně baví, takže dávám 5 hvězd. Jediné co mi ulpělo jsou ty náznaky nevěry a to, jak neustále nakupuje tiskoviny a pátrá, zda-li o něm někdo něco nepíše.