Hudba neznámého

Originální název: Stranger music

BB art - 2003
ISBN: 80-7341-085-0

BB art (2003) 80-7341-085-0 379

Podnázev : vybrané básně a písně

Když v roce 1967 vyšlo jeho první album, byl už Leonard Cohen ve své rodné Kanadě známý jako básník a romanopisec a ve Spojených státech jako autor písně „Suzanne“, která za svou obrovskou popularitu vděčila nahrávce Judy Collinsové. Po úspěchu prvního a během vydání dalších deseti alb získal pověst skvělého spisovatele a zpívajícího básníka. S postupem let se stal doslova kultovním umělcem. Úspěšné album „Jsem tvůj muž“ z roku 1988 ho postavilo do středu zájmu umělecké veřejnosti, jeho poslední nahrávka „Budoucnost“ pak sklidila velkou chválu především u kritiky. Soubor „Hudba neznámého“ obsahuje texty písní uvedeného alba spolu s jeho slavnými, dnes už klasickými hity jako „Suzanne“, „Johanka z Arcu“ či „Hotel Chelsea“.
Hudba neznámého tvoří reprezentativní výbor z Cohenových písňových textů a básní (vydávaných v letech 1956–1992). (Založil/a: ssuva)