Originální název: Odds Against

Knižní klub (2014) 978-80-242-4519-5 216
Olympia (2006) 80-7033-219-0 212
Olympia (1994)
Olympia (1972)

První kniha série Sid Halley.

Sid Halley býval šampionem, pří pádu v dostihu se zmrzačil, pak se stal - podle všeobecného i vlastního mínění pouze z milosti - poradcem Radnorovy detektivní agentury. V průběhu banálního vyšetřování málem přišel o život, ale to už se události řítí jedna za druhou a stejně jako stará i nová přátelství Sidovi vracejí sebedůvěru. Ve střetu s lidmi, kteří v honbě za ziskem likvidují dostihová závodiště ji bude moc potřebovat, a s ní i nemalou inteligenci a proslulou halleyovskou tvrdost. Zločinci bezohlední k ostatním lidem netuší, jak bezohledný umí Sid Halley být sám k sobě.

Aratar
  15. 10. 2014, 18:50
Zřejmě mě hodně ovlivnilo, že jsem knihy o Sidu Halleyovi nečetla popořadě, ale začala jsem velmi akčním třetím dílem (V nemilosti). U Poslední šance mi tedy zpočátku více svižnosti trochu chybělo. Pokud se ale oprostím od srovnání, tak i Poslední šance je velmi čtivá a má zajímavé zvraty. Jediné, co se mi poněkud nezdálo, byl naprosto stoický klid Sida, který se se vším, co se mu stalo, v závěru knihy tak samozřejmě vyrovnal. Dle mého názoru to bylo až příliš snadno.
Londi
  17. 11. 2012, 18:22
Pro mne nejlepší "francisovka". Líbí se mi vzestup hlavního hrdiny z poloviční trosky v úspěšného vyšetřovatele, líbí se mi, kolik toho snese, líbí se mi jeho kámoš Chico... Líbí se mi, jak je toto dílo napsané. Opravdu se čte skvěle.