Hrdinové bez slávy

Hrdinové bez slávy

Toužimský a Moravec
ISBN: 80-7264-059-3

Toužimský a Moravec 80-7264-059-3 158

České vydání knihy je rozděleno do dvou svazků (druhá část se jmenuje Hrdinové Divokého západu) (Založil/a: ssuva)

Fabienne
  19. 2. 2012, 9:55
Kult banditů ze starých časů Západu vzkvétá jako zelený vavřín. Jakási vrozená zvrácenost ve mnoha jinak laskavých lidských bytostech budí jejich chorobný zájem o psance, zrádce a zabijáky - zvláště když odporný vzhled takových pochybných osob je vylepšen velkými klobouky a výbavou koltů a vinčestrovek všeho druhu a jejich stejně odporné příběhy se odehrávají na pozadí širých dálav.
---------------------

V poměrně dlouhém úvodu (a ten opravdu stojí za to si přečíst) k této knize se autor zamýšlí nad skutečností, že kdekdo zná známé desperáty, ale o skutečných hrdinech ze starého Západu neví nic. A tak v této knize skládá hold alespoň šesti mužům, kteří konali proto, že to považovali za správné, důležité či nezbytné. Bez ohledu na to, co je to bude stát.
Každý příběh je zajímavý, ale mě nejvíc zaujal John. A Thompson, který má v podtitulu: "Žádný déšť, sníh, plískanice ani noční tma neodradily tohoto listonoše ze Sierry od cesty, pro kterou se jednou rozhodl." (Nemohla jsem jinak, než si celou povídku okopírovat.)
Přemýšlela jsem, proč mám příběhy tohoto druhu tolik ráda - je to kvůli vlastnostem jako obětavost, nezištnost, skromnost a čest. Které jsou v dnešní době bohužel tak málo k vidění ...