Rozkazem

Knižní klub - 2016 Nové vydání
ISBN: 978-80-242-5531-6

Knižní klub (2016) 978-80-242-5531-6
Olympia (2006) 80-7033-973-X 269

Čtvrtá kniha série Sid Halley.

Sid Halley se znovu vrací jako vyšetřovatel na dostihová závodiště. Tentokrát přijíždí na přání lorda Enstonea, jemuž se zdá podezřelé, že jeho koně začínají nápadně často prohrávat.
Bývalý špičkový žokej Halley zná všechna rizika závodění a ví, že smrt na závodišti není, bohužel, ničím neobvyklým. Ovšem tři úmrtí během jednoho dne, to už je trochu moc. A právě třetí úmrtí během Cheltenhamského poháru dělá Halleyovi největší starosti. Je to smrt Huwa Walkera, který se teprve před několika hodinami stal šampionem v jednom z nejtěžších překážkových závodů. Halley postupně nachází souvislosti mezi Huwovou smrtí a prohrami Enstoneových koní a pokouší se odpovědět na několik neodbytných otázek: Jsou závody podplacené? Jak vysoké jsou vsazené částky? Hrají žokejové, trenéři a bookmakeři nebezpečnou hru?
Pátrání po odpovědích zavede Halleyho do temných zákoutí, v nichž se spřádají jemné nitky zločinu. Ve hře na život a na smrt si sáhne v profesním i osobním životě až na dno.

Rinae
  12. 12. 2015, 10:11
Sida Halleyho mám ráda (a Dicka Francise ještě více), ale tohle dílko opravdu za moc nestojí. Že recykluje určité motivy, to by mi ani tolik nevadilo - ve francisovkách se to obecně děje nemálo a není to problém - ale dělá to bez lehkosti a šarmu, jaký je typický pro knihy dřívější.
Londi
  17. 11. 2012, 14:27
Francis toto dílo napsal až po smrti své ženy (která mu dělala korektury), navíc bylo do češtiny přeloženo až po smrti Jaroslavy Moserové, která do té doby překládala všechny "Francisovky". Na Rozkazem se obě tyto skutečnosti bohužel negativně podepsaly. Vůbec to není tak dobré jako díla z jeho předchozí tvorby.