Thor

Originální název: Thor: Vikings

Crew - 2011
ISBN: 978-80-7449-036-1

Crew (2011) 978-80-7449-036-1 120

Někdy i bůh hromu narazí na protivníky, na které prostě nestačí. Třeba na nemrtvé vikingy, kteří po tisíci letech putování přistáli na Manhattanu a začali s drancováním. Aby měl šanci, musí dát dohromady tým krví spojených bojovníků z různých historických epoch. Stačí ale vikingská bojovnice, fanatický křižák a nacistický pilot k zastavení nemrtvé hrozby?
I když vychází komiks právě ve chvíli, kdy se chystá do kin filmový Thor, tak Vikingové nejsou adaptace filmu. Tenhle Thor vyšel v rámci dospělejší řady MAX (ze které momentálně vychází kupříkladu Punisher), napsal ho jeden z nejosobitějších komiksových tvůrců Garth Ennis (Preacher, Punisher) a brilantní kresbou příběh doplnil slavný Glenn Fabry (obálky k Preacherovi, Nikdykde). (Založil/a: matrosh)

Bastet
  22. 9. 2012, 20:19
Samá krev, smrt, brutalita, beznaděj. Komiks jsem sice přečetla rychle, ale nijak velký dojem na mě neudělal. Zajímavá sestava hrdinů je asi to jediné, co mě hodně potěšilo. Sama za sebe nemůžu doporučit.
Gustik5
  23. 2. 2014, 12:19
A mě se to líbilo... S brutalitou a černým humorem problém nemám, pakliže je to účelné, a tady tomu tak beze sporu je a komixu jako takovému to vůbec neškodí, právě naopak. Thor je pořád jen polobůh, a tady při prvním střetnutí dostane řádně zabrat. Líbil se mi výběr postav, Krom titulního Thora a v popisku zmíněných pomocníků z různých období našich dějin se tu objeví také příběhově poměrně zásadní Doktor Strange, a dokonce, což mne potěšilo, byť to bylo jen na jedné stránce, se tu mihnou i někteří z Avengerů (chápu že tam Hulka radši nedali :D). Líbil se mi i poměrně otevřený konec, co se hlavního záporáka týče.
matrosh
  17. 5. 2011, 8:45
jestli narazíte na tuto knížku v knihkupectví a rozhodnete se udělat svému dítku radost, možná byste měli nejdřív nahlédnout dovnitř. já vím, na obálce je blonďák s kladivem a křídlama na helmě a v kině byl tak hezký film, ale tohle je něco jiného. Autor Garth Ennis je všeobecně známý jako "Quentin Tarantino komiksu", já bych dokonce řekl, že je lepší než Tarantino a to co tady udělal z ikonickou postavou Thora se jen tak nevidí. je to jeden z nejbrutálnějších komiksů, které kdy Marvel vydal a to jak po stránce scénáře, (který se pohybuje někde mezi holokaustem a brutálně černým humorem), tak i po stránce kresby, kterou tady obstaral Glenn Fabry (Nikdykde). Ale především, je to skvělá zábava. Vřele doporučuju i neznalcům superhrdinů, tady je to totiž fuk. a já superhrdiny rád nemám.
CrazyBubu
  19. 10. 2011, 22:25
Pod lákavým vzhledem obálky se skrývá nelítostný a brutální komiks. Jinak se to říci ani nedá... Ale jinak fajn...