Originální název: Sunset Pass

Návrat - 1993

Návrat (1993)
Novina (1933)

Kovboj Trueman Rock se vrátil po šesti letech do městečka Wagontougue s deseti tisíci dolary v kapce,které řádně vydělal při práci s dobytkem v Texasu.Vrátí dluh svému příteli Sol Winterorovi.Dozví se o novém dobytkáři Gage Prestonovi,který obchoduje místo s dobytkem rovnou s masem.Pozná jeho dceru Thiry,vydá se na jeho ranč v Západním průsmyku a nechá se najmout na tvrdou práci. Aby .... (Založil/a: Francoa)

Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Francoa
  5. 1. 2012, 12:18
Knihu jsem poprvé četl v 17ti.Námět westernu není běžný.Trueman Rock jako hrdina
je sympaťák.Pěkná je oslava 4.července,taneční zábava "Carramba".Shánění dobytka se třemi nedorostlými Cowpuchery,500 kusů dvouročků,pěkná dřina.Zajímavá lovecká výprava s mladšími syny Gage Prestona,Alem,Harrym a Tomem.A konečné rozuzlení,přestřelka s Ashem nejstarším synem G.Prestona.Skutečně se příběh moc dobře čte.

Zajímavost:Kniha Tajemství Západního průsmyku se mnou absolvovala bez dvou
měsíců Z V S,četlo jí minimálně přes sto záklaďáků a několik důstojníků.Všem se líbila,
nejvíc klukům ze Slovenska.Ve své plné polní jsem měl ještě Hřmící stádo,Ze života
lepší společnosti a časopis Plamen,kde byla ukázka z připravovaného románu Tankový
prapor,to bylo to,co jsme právě prožívali.Moc jsme se při večerním předčítání bavili.
Poznámka:Kniha se dočkala 3 filmových zpracování a to v r.1929,studio Paramount,
hl.r.Jack Holt a Nora Lane;r.1933,st.Paramount,hl.r.Randolph Scott a Kathleen
Burke;r.1946,st.RKO,hl.r.James Warren a Nan Leslie.