Ať si holky popláčou

Podtitul: Satirické a humorné povídky a texty

Originální název: Ať si holky popláčou
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-87373-48-4

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-87373-48-4 255 Nakladatelství Věra Nosková - Klika, rozš. vydání
Národní divadlo (2006) 80-7258-255-0 185

Převážná část fejetonů a textů shromážděných v knize Ať si holky popláčou byla v uplynulých šesti letech publikována v Lidové demokracii, Listech, Týdeníku Rozhlas nebo na Neviditelném psu, případně je vysílal rozhlas. Nosková v nich prokázala, že se umí bravurně pohybovat na hranici mezi publicistikou a beletrií a že se i na malé ploše dokáže vyjádřit k vážným i méně vážným věcem, událostem a jevům, jimž denně - někdy dobrovolně, jindy nedobrovolně - čelíme.

Druhé rozšířené vydání obsahuje i povídky z knihy Je to hustý.

Reedice knihy, vydané v roce 2006 obohacená o dalších 80 stran. V původním vydání byla kniha nominována na cenu Boženy Němcové.
Z recenze Tomáše Fojtíka: Věra Nosková dovede být mile sarkastická i tvrdě ironická, vlídně kousavá, ale pokaždé dokáže silně vyjevit svůj názor. Současně je, pokud to téma dovoluje, velmi vtipná. Stalo se mi, že jsem se hlasitě rozesmál v metru plném lidí, až jsem byl stižen několika káravými pohledy - a to hned při četbě prvního textu Nazí, a tedy svobodní.

Z recenze Radomila Nováka: Obdivuhodné je jazykové uchopení situací, cit pro jazykové nuance a komiku, pro lakoničtější i lyričtější polohy jazyka. Vyznění knihy by se dalo shrnout povzdechem vypravěčky na konci jednoho z textů: "A tak tady žijem." V takovém "normálním" světě obklopeni různými nástrahami a pastmi stejně jako minulé generace. (Založil/a: ssuva)