Ještě se uvidí

Ještě se uvidí

Věra Nosková - 2009
ISBN: 978-80-903320-9-6

Věra Nosková (2009) 978-80-903320-9-6 160

S mužem si vybíráme život, jaký povedeme – uvědomují si ženy na milostném rozcestí. Příběhy dvou povídek a jedné novely spojuje téma jedné ženy mezi dvěma muži. V povídce s názvem Zdržení na zpáteční cestě je koketní rozhodování mezi dvěma muži přerušeno brutální pitkou ve venkovské hospodě se záhadným koncem.V povídce Pustit žilou vyřešila kráska problém jak přelít miliony od bohatého manžela k chudšímu milenci, jenže vděčnost je cit krátkodobý a lest a zrada vyzývají k odvetě.

Těžištěm knihy je novela Ještě se uvidí. Pět mladých hrdinů dnešních časů hledá své místo a staví svou osobnost, jejich světy a životy se proplétají nebo jen lehce dotýkají. Osou novely je příběh silné lásky mezi obětavou dívkou a mladým mužem prahnoucím po víře a duchovních hodnotách. Hrdinové ze současnosti jsou často svými protipóly, skrývají před sebou, ale neskryjí před čtenářem, tajené motivace, vášně a kalkulace, ale i pošetilost a vnitřní zranění. (Založil/a: ssuva)

junors
  13. 6. 2016, 14:27
Mne kniha vůbec nezaujala a přemlouvala jsem se, abych ji dočetla. Na knize byl zajímavý ten konec poslední povídky. I když, trochu jsem takový konec čekala..