Maják Uctívačů ginga

Originální název: Maják Uctívačů ginga
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Ostrov - 2005
ISBN: 80-86289-44-3

Ostrov (2005) 80-86289-44-3 176 edice Dálky (č. 3)

Stínadla chtějí objasnit podivný příběh kurýra, který se kdysi ztratil i se vzácnou depeší Velkého Vonta. Dávnou záhadu také řeší parta kamarádů, známá z čtenářsky úspěšných děl Ostrov Uctvívačů ginga a Poklad Uctívačů ginga (tato kniha na ně volně a samostatně navazuje). První stopy kluci a Kačka mají - Mluvící zeď, Černou věž a pozoruhodnou kandelu. Jenže do pátrání se zapojili i nebezpeční protivníci, k nimž patří Fialový Zorro a Širokko. (Založil/a: Edgar)

navabaca
  22. 7. 2013, 21:30
Poslední díl uctívačské trilogie mě mile překvapil částečným přesunutím děje z přírody do města, ale stále dokola opakované využití různých šifer, zkratek a slovních spojení k navození tajuplnosti, už bylo ve třetí knize velmi průhledné. Závěr knihy ale nepříjemný dojem zahnal do kouta krásným a napínavým dobrodružstvím, které v podobných knihách někteří z nás hledají.