Incal

Incal Originální název: L'Incal

Crew - 2011
ISBN: 978-80-7449-031-6

Crew (2011) 978-80-7449-031-6 309

Všechno, co jste kdy od SF komiksu chtěli, ale netroufli jste si o to říct.

Incal je jeden z nejslavnějších a nejzásadnějších komiksů našeho kontinentu. Je to monument, který s neskutečnou výtvarnou nápaditostí zachycuje všechno od androidů až po zkázu světa, ale navíc přidává velikou porci poezie, humoru a mystiky.
Do přetechnizované a despotické galaktické budoucnosti je zasazen příběh bezvýznamného detektiva Johna Difoola, který se stane groteskně nepatřičným „vyvoleným“, nositelem a mluvčím magického předmětu, Incalu, který jediný může zachránit vesmír přes útokem Temnoty.
Série jeho bleskových dobrodružství nás zavede napříč galaxií a ještě dál, až za hranice úžasu. (Založil/a: matrosh)

Alejandro Jodorowsky Alejandro Jodorowsky
*17.02.1929

Moebius Moebius
*08.05.1938 - †10.03.2012

kingmaker
  27. 2. 2012, 13:47
Zábavné, osvěžující, veselé, dobře nakreslené a vybarvené. Celé se to odehrává v jásavých barvách, dialogy mají spád a šmrnc, čtenář se neustále baví, od začátku, až do konce. Některé části připomínají skeče Monty Pythonů, třeba skvělá scéna s oplodněním bergské královny looserem Johnem Difoolem, díky čemuž… Ale to si přečtěte sami. Některé postavy jsou na hranici kýče, jako třeba drsný superman Metabaron, ale nepřekročí ji. A přitom má celý příběh ještě druhý rozměr. Kupodivu se v něm skrývá i filozofický podtext, sice zakamuflovaný humorem, ale hluboký. Poselství od tom, že nelze nahradit duchovno prostou konzumností, že člověk nepotřebuje k životu jen televizi, byť je 3D, ale musí mít i něco jiného, hlubšího… Rozhodně stojí za přečtení.
matrosh
  2. 6. 2011, 2:17
incal jsem několikrát letmo prolistoval v obchodě a pokaždé jsem si řekl že ta kresba není nic moc a jestli bude děj podobný jako u výpravy za ptákem času, tak nevím jestli do toho jít. nakonec jsem si ho koupil spíš s povinnosti a udělal jsem moc dobře. je to jeden z nejoriginálnějších sci-fi příběhu, jaký jsem kdy četl, příběh nezestárl a díky skvělému překladu působí pořád moderně, moebiusova kresba si vyžaduje větší pozornost, než jenom prolistování a teď už chápu, že je ten chlap legenda. nakonec se z toho vyklubal komiks roku, který nemá konkurenci a pokud nějakou bude mít, tak jedině drsnou školu - hard boiled od franka millera.
V.Silver
  19. 11. 2011, 10:34
Tak tenhle komiks opravdu stojí za to. Šílený děj, který přesně paroduje moderní společnost, všechny její neduhy a nedostatky, krásná vizuální stránka a spousta, spousta vtípků.