Poklad Uctívačů ginga

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Ostrov - 2000
ISBN: 80-86289-11-7

Ostrov (2000) 80-86289-11-7 192

Tajemná Stínadla, kde vládnou Vontové, zlákala nejen slavný klub Rychlé šípy, ale i partu dnešních kluků. Zcela nové stopy je zavedou do okolí dávného tábořiště Uctívačů ginga a jejich dobrodružství se propojí s osudem podivného trosečníka. Příběh zcela volně a samostatně navazuje na úspěšnou knihu Ostrov Uctívačů ginga. (Založil/a: Edgar)

navabaca
  17. 7. 2013, 21:12
Druhý z trilogie uctívačských příběhů, které mě v mládí silně okouzlily, mě v dospělosti zklamal. Poklad je o poznání dětinštější než Ostrov, jako by tři hlavní hrdinové, kluci, spíše omládli. Děj je na necelých dvou set stranách příliš překombinovaný a veškerá odhalení jsou proto velmi rychlá a jednoduchá. Dokonce jsem v Pokladu narazil na několik hloupostí, což při smyslu pana Hrnčíře pro dokonalé šifry, hádanky a vtipné nápady, je velmi podivuhodné. Příběh negativně ovlivňují také nevhodně umístěné ilustrace, které předčasně odhalují zápletku.