Maková panenka a motýl Emanuel

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-02361-8

Albatros (2009) 978-80-00-02361-8 80
Albatros (2005)

Třináct pohádkových příběhů známých z oblíbených televizních večerníčků. Vyprávějí o tom, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela a co všechno spolu zažívají. Původní text pro knižní vydání upravila a čtyři povídky podle televizních scénářů převyprávěla Hana Doskočilová. (Založil/a: kubina86)

Václav Čtvrtek Václav Čtvrtek
*04.04.1911 - †6.11.1976

Rames
  9. 10. 2014, 11:18
Tuhle knížečku jsem koupila dceři na vánoce a upletla jsem si na sebe bič! Zamilovala se a večer co večer sáhla po Makovce a všechny její příběhy znala nazpaměť, opravovala mě kdykoli jsem zaměnila slovo. Moc krásná kniha.
spirlice
  13. 9. 2013, 21:27
Emanuel s makovou panenkou tančí velmi rád,ale často jim to někdo překazí – jednou zlomyslný kos,jindy mechový loupežník nebo zlý bodlák.
Od té doby se začali kamarádit a trávit spolu chvilky.Emanuelovi se navíc Maková panenka zalíbila a měl ji rád.Když si nevěděli rady,chodili často ke staré makovici,která vždy dobře poradila.V jednom dílu se Maková panenka s Emanuelem rozhodnou jít k rybníku.Je totiž velké horko a oni by se rádi projeli na loďce.
Sice žádnou loďku nemají,ale na rybníce se vždy něco najde. Maková panenka už běžela k rybníku,jen stará makovice tušila,že to nedopadne dobře.Emanuel utrhnul list a oba nastoupili na loďku z lístku.Najednou se ale obloha zatáhla a spustil se déšť.List se převrhl a oba uvízli na leknínovém listě.
Když přestalo pršet,nemohl mokrou Makovou panenku Emanuel unést.Letěl proto pro radu ke staré makovici.Ta upozornila sluníčko,že lekníny na rybníku jsou stále zavřené. Sluníčko proto začalo silně hřát a všechny lekníny se otevřely.Vytvořily tak most,po kterém mohla Maková panenka přejít suchou nohou až na břeh.