Budu ti vyprávět

Budu ti vyprávět

Podtitul: Příběhy, které mě naučily žít

Originální název: Déjame qué te cuente
Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Noxi - 2005
ISBN: 80-89179-22-3

Noxi (2005) 80-89179-22-3 200

Demián je zvědavý a neklidný mladík, který by se rád dozvěděl více sám o sobě. Tato touha ho přivádí k Tlouštíkovi Jorgemu, poněkud zvláštnímu psychoanalytikovi, který mu pomáhá čelit problémům a nacházet odpovědi pomocí velmi osobité metody: každý den mu vypráví nějaký příběh. Klasické, moderní nebo lidové povídky, jež vybírá tak, aby díky nim pomohl svému mladému příteli vyřešit pochybnosti. Tyto příběhy mohou i nám všem posloužit k tomu, abychom lépe porozuměli sami sobě, svým vztahům a obavám. (Založil/a: hvězdička)

Jorge Bucay Jorge Bucay
*30.10.1949

Mariana.
  6. 8. 2012, 16:56
Opravdu nádherná knížka a prvotina autora. Skrze jednoduché příběhy se autor snaží řešit problémy hlavního hrdiny. Ale snaží se řešit i ty vaše, které mohou spočívat úplně v něčem jiném.. Ta kniha je krásný balzám zabalený do změtí písmen a písmenek.
//Běhal po trhu a všude mu za prstýnek mudrce nabízeli jen nikláky... Šel tedy do zlatnictví a zlatník omlouvajíc se, že právě nemá moc peněz mu za něj dá 50 zlaťáků...ale prsten má mnohem větší cenu, praví.. jak říkal mudrc.. za nic na světě ho neprodávej.. A //jak chceš, aby lidé poznali Tvou vlastní hodnotu? Pokud to chceš, pak choď za těmi pravými...//

Upřímně řečeno, já se vždy těšila na další příběh, nikoliv na postavu Demiána..