O rybách a rybaření

O rybách a rybaření Originální název: O rybách a rybaření

Práce - 1983

Práce (1983)

Bohatě ilustrovaná kniha napsaná naším předním ichtyologem je určena nejširší rybářské veřejnosti i všem ostatním přátelům přírody, kteří se zajímají o svérázný svět pod hladinou našich potoků, rybníků, řek, přehrad a jezer a o jejich nejtypičtější představitele - ryby. Úvodní kapitoly se zabývají nejzajímavějšími otázkami z biologie ryb. Podrobně popisují život ve vodě, rozličné způsoby rozmnožování a péče o potomstvo některých druhů ryb i další osudy drobného rybího potěru, který opustil ochranný obal jikry. Čtenář se seznámí s rybami planktonožravými, dravými a býložravými, s nároky jednotlivých druhů ryb na kvalitu vody a naučí se poznávat naše ryby, zjišťovat jejich stáří a růst. Těžiště knihy tvoří kapitoly, zabývající se podrobně jednotlivými druhy našich ryb a nejmodernějšími poznatky z jejich biologie. Zdroj: Práce (Založil/a: kubina86)