Hitlerovi šakali

Naše vojsko - 2008
ISBN: 80-206-0828-1

Naše vojsko (2008) 80-206-0828-1 291
Naše vojsko (2006)

Tato kniha je živým a zároveň varovným příběhěm o těch evropských státech, které spolupracovaly a Adolfem Hitlerem na dosažení jeho cíle - ovládnutí světa. Přináší svědectví o tom, jak vysokou cenu musely tyto národy, které autor nazývá Hitlerovými šakaly, zaplatit za své pomahačství.

Na základě dlouholetých studií o událostech na nacistické scéně se Rupertu Butlerovi podařilo podat fascinující přehled doby oživený osudy dominantních protagonistů. Popisuje divoké způsoby, kterými Vůdce a jeho přisluhovači chladnokrevně vydírali "šakalí smečku" a vytloukali z ní poslušnost. Tím také na ni mohli přenést spoluvinu a přinutit ji, aby dodávala vojáky a válečnou výzbroj nebytně potřebnou pro dosažení plánovaného Hitlerova vítezství.

Butler tak vykreslil obraz války na velkém plátně, jehož zeměpisné hranice sahaly od Baltu až po Středozemní moře a časová osa probíhala od Hitlerova vstupu do Porýní v roce 1936 až do jeho smrti a konečné kapitulace Německa v roce 1945. (Založil/a: knihomlok)