Originální název: Knockdown

ISBN: 80-7033-291-3

Olympia (2004) 80-7033-291-3 170
Olympia (1993)
Mladá fronta (1970)

Jonas Dereham býval překážkovým jezdcem, teď prodává koně. Samozřejmě přitom chce a musí vydělávat, ale jenom v rámci pravidel fair play, nepoctivých obchodů se nemíní účastnit. Zjišťuje však, že to není snadné, možností jak okrádat kupce je mnoho, podvodných praktik dokonce přibývá. A ten, kdo za nimi stojí, dává všemožně najevo, jak moc mu Jonasovy zásady vadí. Jak moc mu záleží na tom, aby Jonase zlomil. Už nejde pouze o poctivost, už jde o život.

Ellis147
  15. 3. 2015, 8:48
Tato kniha Dražby byla má první Francisovka, kterou jsem našla u dědy (od mladí chová koně) na půdě. Zamilovala jsem si ji už ve třinácti letech a později si půjčila detektivky od Francise v knihovně. Láska k Francisovým knihám mně zůstala do dnes a postupně čtu další a další příběhy. Každý má své kouzlo a z každého si nesu stále nová ponaučení. Teď se asi divíte, ale opravdu není kniha, abych se nedověděla něco nového, něco co mnozí lidé vůbec netuší, i když je to často otřesné..