Originální název: Hot Money

ISBN: 80-7033-227-1

Olympia (2004) 80-7033-227-1 304
Olympia (1997)
Olympia (1992)

Amatérský jezdec Ian Pembroke, syn z druhého manželství úspěšného obchodníka se zlatem, se s otcem ani s dalšími třinácti členy rodiny nestýká do okamžiku, kdy je zavražděna poslední otcova manželka a poté neznámý pachatel opakovaně usiluje o život Ianova otce i Ianův. Ian začne sledovat osudy, povahy i alibi svých nevlastních matek, bratří a sester a zjistí, že téměř všichni mají finanční nesnáze a mohli by mít motiv. Vždyť otec podle jejich názoru utrácí i jejich peníze, když propadl kouzlu dostihů. A to je opravdu nebezpečné v rodině, kterou ovládá závist a nevraživost a kde řádí smrt.

scajo
  21. 4. 2013, 12:53
Pro mě možná nejslabší Francisova detektivka a asi jediná, kterou jsem se musel prokousávat. Ani ten konec nebyl nic extra.
lidus
  8. 12. 2013, 18:01
Ani by mě nenapadlo číst detektivky, ovšem tahle mě zachránila na absolutně příšerné dovolené. Dobré bylo taky to, že jsem až do konce netušila, jaké bude rozuzlení.
johnnie
  25. 6. 2015, 15:38
Detailní studie jedné velmi nenormální rodiny, pro mě jedna z nejlepších Francisovek. Zábavné čtení s docela překvapivým koncem.