Hrozba

ISBN: 80-7033-402-9

Olympia (2004) 80-7033-402-9 233
Olympia (1996)
Olympia (1988)

Jako odborník na únosy pomáhá Andrew Douglas obětem i jejich blízkým při sjednávání výkupného i později po únosu, protože ani znovunabytou svobodou problémy zajatců nekončí. Stačí jen malá chyba, a člověk zemře, anebo se nikdy nezbaví psychických potíží. Andrew si proto plně uvědomuje závažnost hrozby, která se únosem mladé italské jezdkyně snáší na dostihový svět. Neboť kde je kořist, jsou i kořistníci, a bohaté dostihy slibují kořist tučnou. Kvůli takové se zločinec nezastaví před ničím ani před nikým, kdo by mu bránil...

rt12
  22. 10. 2016, 18:14
Doposud jsem knížky od Francise cílevědomě obcházela. Jeden z důvodů je, že mi vůbec nic neříkají dostihy a koní se spíše bojím. Ovšem po přečtení Hrozby jsem zjistila, že jsem dělala chybu. Velmi lehce a čtivě napsáno, napětí se dalo chvílemi krájet, sympatický odborník na únosy - pro mne PARÁDA !
Rames
  29. 8. 2014, 13:41
Také v tomto příběhu jsme se moc daleko od dostihů nedostali. Andrew jako hlavní postava působí opravdově a skromně jak je u Angličanů zvykem. Děj plyne hladce, nikde nedrhne na planých vysvětlivkách postupů vyšetřování únosů a dostatečně drží čtenáře v napětí.