Originální název: Trial Run

Knižní klub (2014) 978-80-242-4480-8 206
Olympia (2008) 80-7033-460-6 183
Olympia (2004)
Olympia (1997)

Randall Drew jezdil překážkové dostihy, ale bez brýlí nevidí, a s nimi nesmí v této kariéře pokračovat. Poklidně farmaří a do Moskvy se mu vůbec nechce. Ale rozumí koním a lidem kolem nich a cítí občanskou zodpovědnost. A jeden člen královské rodiny chce na blížících se olympijských hrách bojovat o zlato v jezdecké soutěži. Z fám po smrti mladého německého jezdce však lze soudit, že vysoce postavenému sportovci možná hrozí nebezpečí... A tak se amatérský špion vydává do předolympijské Moskvy rozptýlit pochybnosti a především vyhledat jakéhosi Aljošu. Patří snad Aljoša ke KGB? Kdo by jinak stál za surovými útoky na Randallův život? A proč? Z nejasností vyplývá, že proti němu stojí profesionálové...

ROB33
  13. 12. 2014, 21:15
Do této knihy jsem se vůbec nemohl začíst, tento druh detektivky mě moc nebavil. Chybělo tomu napětí a občas nějaká ta hlubší myšlenka. Příběh se odehrával v dobách Sovětského svazu, kde lidé čekali frontu na zimní obuv a sledování osob bylo na denním pořádku. Pobavila mě úvaha hlavní postavy o tom co by vedlo člověka ve Velké Británii čekat v nekonečné frontě, snad jen na lístky na MS ve fotbale, docela úsměvné. Obdržel jsem darem zhruba čtyři desítky knih od Dicka Francise, tak nevím jestli je vůbec budu mít chuť někdy všechny přečíst.