Myši

Podtitul: každému jednou dojde trpělivost

Originální název: Mice

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-837-7

Jota (2011) 978-80-7217-837-7 264

Šestnáctiletá Shelley i její matka jsou jako šedé myši - nenápadné, plaché, nervózní. Je snadné jim ubližovat. To si dobře uvědomuje jak Shelleyin otec, sužující její matku, tak spolužačky ze střední, které Shelley šikanují. Proto se matka s dcerou uchýlí na venkovskou samotu, kde naleznou nový domov a vedou život plný pohody a vzájemného porozumění. Právě nabytý klid však naruší lupič, který jedné noci vnikne do jejich domu. Banální vloupání vyústí ve sled děsivých událostí. Shelley totiž dobře ví, že když už se kočka dostane do myší díry, neodejde bez kořisti...
Hlavní hrdinka příběhu je také jeho vypravěčkou. Prostřednictvím její senzitivnosti a prostých, ale o to účinnějších výrazových prostředků stvořil autor dokonalý psychologický thriller, v němž dovedně dávkuje napětí tak, že dráždí čtenářovu pozornost na nejvyšší možnou míru. (Založil/a: malc8k)

#drama  #šikana  #vražda  #rodina  #strach

Keatin
  12. 8. 2013, 22:27
Velmi dobře napsaná kniha, přečetla jsem ji na jeden zátah. Nic jsem od ní nečekala, o to víc mne překvapila, nutno říci, že příjemně. Skutečně skvělá kniha, na zajímavé téma, dobře vypointovaný příběh, myslela jsem, že se bude kniha ubírat úplně jiným směrem. Nemůžu jinak než pět *. :)
Lecter
  26. 3. 2016, 10:34
Především děj,po zdlouhavějším úvodu,hodně rychle vtáhne.Překvapením pro mě bylo,v co se příběh obrátil,protože jsem čekala něco jiného.Chvílemi z toho až mrazí.Co Shelley s matkou prožívají,po nočním dýchánku u nich doma,je popsané dost dobře.Přesto,ikdyž jako thriller pro mládež je to hodně napínavé,zdá se mi to trošku neuvěřitelné a nevím,jestli myší přerod v kočku, zrovna takovýmto způsobem, je dobrým příkladem.
-Nikola-
  28. 8. 2013, 12:19
Od této knihy jsem nevěděla co čekat, ale nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. S některé činnosti nebo myšlenkové pochody bych nejspíš změnila, ale jinak to opravdu bylo dokonale promyšlěné. Nakonec bych jenom dodala: všechno zlé je k něčemu dobré.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 21:45
Příběh je velmi čtivý, možná i proto, že je psán jazykem mladé, ovšem inteligentní a chytré dívky. Přímo před očima se nám mění psychika a povaha dvou žen, které život několikrát zažene do kouta a srazí na úplné dno. Nikdo neví, jak se člověk zachová, když mu půjde o život...
Illaa
  12. 3. 2015, 14:08
Velice zajímavá kniha, kterou bych určitě doporučila k přečtení. Zhruba tak do půlky knihy jsem nestačila žasnout a knihu neodložila napětím. Pak již bylo jasné, jakým tempem se bude děj odvíjet, i tak jsem byla stále v očekávání, zda se tajemství provalí. Podtitul "Každému jednou dojde trpělivost" je tu velice příhodný.
tomdra
  5. 9. 2014, 11:11
Ze začátku nudný příběh dospívající dívky a o tom jak ji spolužačky šikanují. Pak se vše zvrtne a příběh nabere jiný směr. Vražda.... Pak už je příběh o něco lepší.
sofi
  24. 1. 2014, 14:00
Zpočátku mi vyprávění šestnáctileté holky připadalo mírně infantilní a říkala jsem si, proč se muž - spisovatel pouští do vyprávění očima dospívající dívky ... ? Ale příběh skvěle gradoval v sice očekávaný psychologický vývoj postav (což byl také hlavní přínos knihy), nicméně děj samotný - tedy způsob, jakým k tomu vývoji došlo - byl plný překvapení. 80%
koki.veru
  12. 10. 2016, 9:02
Velmi povedená kniha. Jak se jednou začtete, už Vás to nepustí. Velmi zajímavý děj, zajímavá zápletka, překvapivý konec. Hodně rozebírána psychika, povaha, charakter. Rozhodně 5 hvězdiček.
romanprofik
  24. 3. 2016, 16:02
Zajímavá kniha, takový v podstatě nenápadný příběh, ale je pro mě skvěle promyšlený. Obě hlavní postavy nádherně vykreslené a logika příběhu taková, že by se mnozí autoři mohli lecčemu přiučit. 95%
PéBé
  19. 4. 2014, 16:25
Tak to bylo něco:-)) vždycky, když jsem si myslela, že už mě kniha ničím nepřekvapí, přišel zvrat! Paráda, rozhodně dávám plný počet