Bludiště temnoty

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-941-5

BB art (2011) 978-80-7381-941-5 372

Odvrácená strana tmy Když Charlie Flintová dostane anonymní balíček plný novinových výstřižků o brutální vraždě, okamžitě zaujme její pozornost, protože k činu došlo v areálu vysokoškolského kampusu v Oxfordu, kde před lety studovala. Zatímco nevěsta a svatební hosté popíjejí šampaňské, dvojice údajných vrahů ubíjí ženicha a zkrvavené tělo hází do řeky. Charlie netuší, kdo jí balíček mohl poslat, ani proč, ale nedokáže zločin vypudit z hlavy. Její profesní život klinického psychiatra se zrovna ocitl v troskách, a tak má spoustu času věnovat se vyšetřování tohoto případu. Vrací se zpět do uzavřeného a záhadného světa oxfordské univerzity, proniká hlouběji do pozadí hrůzného příběhu a dochází jí, že zločin bude komplikovanější, než by se na první pohled zdálo. Každým dalším úspěšným krokem směrem k odhalení pravdy se přibližuje k nebezpečí, které hrozí i jí… (Založil/a: malc8k)

JarKun
  19. 10. 2014, 20:06
No... mé první setkání s touto autorkou a trochu jsem v rozpacích. Nemám samozřejmě nic proti jinak sexuálně orientovaným lidem, ale tohle mi přišlo jak propagační kniha, v níž prakticky není žena, která by nebyla lesba a muž, který by nebyl darebák, co nechápe lesby. Očekával jsem detektivku, místo toho jsem dostal "nalejvárnu" typu 50 odstínů šedi, v niž jsem na sto stránkách musel zkousnout, jak ta či ona hrdinka má mrazení v zádech či v podbřišku, když jde po ulici jiná žena. Do toho ještě ta radost z intelektuálního prostředí, v němž se ženy předhánějí, která z nich dokáže v běžném rozhovoru použít co nejvíce odborných psychologických výrazů ... Tak já nevím. Jsem sice také hodně intelektuálně založený, ale po přečtení knihy jsem měl chuť zajít na pivo s nějakým "ostatním mužským póvlem".