Jak si navzájem lépe porozumíme

Jak si navzájem lépe porozumíme Originální název: Jak si navzájem lépe porozumíme

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1988

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1988)

Tato publikace pojednává o tom, co se děje v situacích, kdy se jeden člověk setkává s druhým — když se setkají poprvé i když se setkávají častěji. Jejím předmětem je sociální styk člověka s člověkem a zvláště pak jeho komunikační stránka, tj. to, jak si spolu navzájem slovně i beze slov sdělujeme mnohé — informace, postoje, emoce, svá sebepojetí atp. Důraz je zde položen na mimoslovní způsoby sdělování, tj. na to, co si »říkáme« pohledy, výrazem obličeje, přiblížením či odstupem, pohledy, gesty i »tónem« hlasu. Umění naslouchat je při tom záměrně věnováno podstatně více pozornosti než umění mluvit. Mluvit se učíme odmalička. Kdy a kde se však učíme »vyčíst« z pohledu to, co ten, s nímž jsme se setkali, nám chce vlastně říci, co se v něm děje? (Založil/a: maris)